Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

'Ülkeler' forumunda Merve tarafından 30 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar
  Hollanda Vizesi İçin Gerekli Belgeler


  Hollanda turistik vizesi için gerekli evraklar

  Talep edilen vizenin bitiminden itibaren 3 ay daha geçerliliği olan uluslararası bir pasaport + pasaportun 1., 2. ve son sayfasının fotokopisi. Türk uyruklu olmayanların geçerli bir oturum iznini ibraz etmesi gerekir.

  Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulan ve imzalan turistik başvuru formu.

  2 adet, son halinizi gösteren ve önden çekilmiş vesikalık fotoğraf (arka fon açık 3 ½’a 4 ½ ebatlarında)

  En az 30.000 € değerinde bir tutarda tıbbi tedavi ve ülkeye geri nakil masraflarının teminat altına alındığı üzere, vize için tüm süreyi kapsayan sigorta. (Çok girişli bir vize için başvuru yapılması halinde, ilk seyahat süresi için sigorta yapılır; geri kalan süre için (Büyükelçilik ya da Başkonsolosluk’tan temin edilecek) bir sigorta taahhütnamesinin imzalanması gerekir.

  Gidiş-dönüş uçak rezervasyonu. Arabayla seyahat edilecekse, araç ruhsatı, ehliyet ve araç sigortası (orijinal ve fotokopi)

  Kalınacak süreyi kapsayan bir hotel rezervasyonu ve bu, yapılan uçak rezervasyonunun tarihleriyle uyumlu olmalıdır.

  Varlıklarınızın getirileri, kira getirileri, evlerin tapuları, banka hesap cüzdanları, kredi kartları ve benzeri mali durumu gösteren son dönemlere ait evraklar.

  Başvuru sahibinin çalışmakta olduğunu gösteren, şirketin orijinal antetli kağıdında belirtilecek izin beyanının yanı sıra;
  - Yetki sahibinin Türkiye’deki şirketinden imza sirküleri (orijinal&fotokopi);
  - Türk şirketin vergi levhasının onaylı fotokopisi;
  - Ticari gazete kaydı (orijinal&fotokopi);
  - Personelin aynı zamanda SSK- işe giriş belgesi ve son dört ayın maaş bordroları (orijinal&fotokopi);
  - İşverenin Ticaret Odası faaliyet belgesi;

  Öğrenciler aynı zamanda orijinal öğrenci belgesi, okuldan yazılı izin belgesi ve ebeveynden yada evin geçimini sağlayan şahsın gelir belgelerini ibraz etmelidir.

  Emekliler banka hesap cüzdanı ve emekli olduğu kurumdan maaş aldığına dair belge ibraz etmelidir.

  Reşit olmayan çocuklar ebeveynden biri beraber seyahat etmiyorsa, geride kalan anne yada baba tarafından, nüfus cüzdan fotokopisiyle, bir noter vasıtasıyla onaylanan ve imzalanan orijinal bir muvafakatnamenin ibraz edilmesi gerekir. Bu, ebeveyn evli ise geçerlidir; aksi taktirde çocuğun vasiliğiyle ilgili mahkeme kararının ibraz edilmesi gerekir. Okula giden çocukların aynı zamanda orijinal öğrenci belgesinin ve olası izin belgesinin teslim edilmesi gerekir. Ebeveynin pasaportunda kayıtlı bulunan çocuklar için ayrı bir vize başvuru formu doldurulması ve aynı zamanda 2 pasaport fotoğrafının ibraz edilmesi gerekir.

  İşletme sahipleri sigorta, otel rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyonu yanı sıra 8 numarada belirtilmiş olan şirket evraklarını da ibraz etmelidir.
  alıntı
   


Yükleniyor...