Hiçbir şey için BENİMDİR deme!

Hiçbir şey için BENİMDİR deme!

Cimri bir adam, tüm mal varlığından emin olmak için herşeyini satar ve altına çevirir. Altınlarını yer aLtına gömüp ara sıra ziyaret ederek inceLer. Bu hareketi işçilerinden birinin dikkatini çeker ve orada bir hazine olduğundan kuşkulanır. Gece o noktaya gider ve altını çalar. Cimri ertesi sabah altının yerinde yeller estiğini görür, ağlayarak saçını başını yolar. Onu böyle perişan gören komşusu nedenini öğrenince şöyle der: "Kendini üzme artık, bir tas alıp aynı çukura koy ve o taşın altınLarın olduğunu düşün. Çünkü kullanmayı hiç düşünmediğine göre tas da aynı işi görecektir." Elimizdekilerin değeri sahip oLmakta değil, kullanmaktadır.

Hiçbir şey için "BENİMDİR" deme, sadece de ki; "YANIMDADIR"

Çünkü ne altın,
Ne toprak,
Ne sevgili,
Ne hayat,
Ne ölüm,
Ne huzur,
Ne de keder,
Daima seninLe kalmaz...


 
Bazı paylaşımlar vardır insanın hayat görüşünü dahi biranda etkiler.Bence bu da öyle; gerekli,faydalı ve etkileyici bir paylaşım.Teşekkürler kardeşim.
 
çok güzel ve anlamlı bir paylaşımdı mostar.Fani dünyada sahip olduğumuz maddi şeyler zaten bizim değil bizler sadece emanetçiyiz bu dünyada. Oysaki onun oalnları paylaşsa idi ebediyet için benimdir diyebileciği birşeyler bile olurdu.
 
Her şeyi gelip geçici olan bu dünyada,
Gelip geçici hevesler uğruna ne yanlışlar yaptığımızı
biraz düşünebilsek keşke....
Çok güzel bir paylaşımdı Teşekkürler Mostar
 
Üst