HDMI kablodan ses gelmiyor

'Teknik Yardım' forumunda HazaN tarafından 4 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu


 1. Bilgisayarınızı HDMI kablosu ile televizyonunuza bağlayıp yüksek çözünürlüklü görüntü ve ses kalitesi yakalamak isteyip hayal kırıklığı yaşayanlar için işlemin nasıl yapıldığını adım adım anlatalım.

  Özel olarak aldığınız HDMI kablonuzu bilgisayarınızın ve televizyonunuzun HDMI girişine takın. Televizyonunuz kumandası ile giriş seçeneklerine gelin ve ordanda HDMI seçeneğini tıklayın. Görüntüyü hem televizyonunuzdan hemde laptop ekranından alacaksınız. Eğer görüntünün yalnızca televizyondan gelmesini istiyorsanız bu durumda

  1- denetim masası----->Görüntü------->Görüntü ayarlarını değiştirin kısmına gelin.
  hdmi-3.jpg hdmi-4.jpg
  2- Görüntü ayarları kısmında yukardaki resimde gördüğünüz gibi Birden çok ekran seçeneğinin karşısında Masaüstünü yalnızca 2 üzerinde göster deyin. Böylece bilgisayar ekranınız kararacak ve görüntüyü televizyondan alacaksınız.

  Şimdi gelelim ses sorununa görüntüyü televizyona aktardık ancak ses halen bilgisayarınızdan geliyorsa yapmanız gerekenler;

  1- Öncelikle bilgisayar ekranınızın sağ alt kısmında bulunan hoparlör işaretine sağ tıklayın ve Kayıttan Yürütme Aygıtları seçeneğine gelin.
  Karşınıza resimdeki gibi bir ekran çıkarsa boş alanda tekrar sağ tıklayın ve devre dışı bırakılmış aygıtları göster seçeneğinin yanında tik işareti yoksa bir kez tıklayın.
  hdmi-7.jpg hdmi-8.jpg
  2- Devre Dışı Bırakılmış Aygıtları Göster dediğimizde aşağıdaki resimde görüleceği gibi diğer aygıtlarda pencerede görüntülenecek.

  hdmi-9.jpg
  3- Şimdi yapmanız gereken ise yeni çıkan aygıta sağ tıklayıp Etkinleştir demek. Böylece görüntü gibi seste televizyonunuzdan gelmeye başlayacak.

  Kaynak: https://www.forumdas.net
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - HDMI kablodan ses
 1. Burcu
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  790
 2. Ceylan
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  864