Hazır Sütte Kanser tehlikesi var

'Haberler' forumunda Elfida tarafından 17 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Hazır süt alırken birkez daha düşünün!!!
  Tarım Bakanı Eker, piyasada satılmakta olan sütlerde karaciğer kanseri, sarılık ve siroza yakalanma riskini artıran antibiyotik kalıntısı ve aflatoksin M1 olduğu iddialarını doğruladı.

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Türkiyede 7den 70e her kesimin günlük olarak tükettiği sütlere ilişkin çarpıcı bir itirafta bulundu. Eker, piyasadaki sütlerde karaciğer kanseri, sarılık ve siroza yakalanma riskini artıran antibiyotik kalıntısı ve aflatoksin M1 olduğu iddialarını doğrulayarak, “Bakanlığımızca yürütülen kontrol ve denetimlerde sütlerde antibiyotik kalıntısına ve aflatoksin M1e rastlanabilmekte olup bunlarla ilgili gerekli yasal işlem yapılmaktadır yanıtını verdi. Eker, mevzuata uygunsuz faaliyet gösteren işletmelerin isimlerinin ifşa edileceğini kaydederken, “her eve bir gıda denetçisi projesini hayata geçireceklerini belirtti.

  MHP ve CHPli milletvekilleri, piyasada satılan sütlerde karaciğer kanserine, sarılık ve siroza yol açan zararlı maddelerin olduğu iddialarını TBMMye taşıdı.

  Hürriyet​
   


Yükleniyor...