Hayat gerçekte nedir

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda DiScOvErEr tarafından 9 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Hayat gerçekte nedir dersiniz?


  Hayatın ne olduğunu merak ediyorsanız, yanıtı bu güzel hikayenin satırlarında gizli... Haydi keşfe çıkın...
  Memleketin birinde 90 yaşlarında fakat çok dinç ve genç görünümlü bir adam yaşarmış? Çevresinde bulunan herkes ona çok özenir ve sorarlarmış "bu gençliğin sırrı nedir" diye.


  İhtiyar delikanlı güler geçermiş her soruldukça bu soruya...Ama sorular sık, soranlar çoğalınca cevap vermek vacip olmuş sanki.Düşünmüş nasıl anlatırım bu sırrımı kolayca herkese. Sonra karar vermiş tüm meraklıları yemeğe davet etmeye evine. "Bu davette size sırrımı açıklayacağım" demiş.
  Herkes merakla davete gelmiş.Yemekler yenilmiş, içilmiş, sohbetler edilmiş vakit iyice gecikmiş.Ama gençlik sırrı ile ilgili tek kelam edilmemiş.Herkes konu ne zaman açılacak diye merak ederken adamcağız huri gibi sevimli hanımına seslenmiş.


  "Hatun , şu kilerden bir karpuz getirirmisin bize sana zahmet!.."

  Hanım hemen doğrulmuş kilere giderek kaş ile göz arasında gidip bir karpuz getirmiş. Adamcağız şöyle eliyle bir vurmuş tık tık diye sonra da :

  " Bu olmamış hanım, güzel çıkmayacak, başka getirir misin bir zahmet" demiş.


  Hanım onu götürmüş bir tane daha getirmiş.Adam onu da bir yoklamış yine beğenmemiş. "Hanım sana yine zahmet olacak ama bu da olmamış başka bir tane getirir misin" demiş.


  Başka istemiş?. Bu böylece dört sefer daha tekrarlanmış .


  Dedemiz beşincide karpuzu beğenmiş ve karpuz kesilmiş, misafirlere ikram edilmiş?. Herkes karpuzunu afiyetle yerken bizim dedicik sormuş. "Eeeee?.


  Arkadaşlar işte benim gençliğimin sırrı burada anladınız mı??"

  Herkes birbirinin yüzüne bakmış.Kimse bişey anlamamış.. " Aman dede demişler nerde? Anlamadık biz bu sırrı!"


  Dedecik gülmüş.


  "Efendiler" demiş. O gördüğünüz karpuz kilerde bir tanecikti, tekti. Ben hanıma git de başka getir dedikçe o kilere gidip geliyor aynı karpuzu getiriyordu. Bir kere bile "aman be adam, delimisin nesin şu tek karpuzu ne taşıtttırıyorsun bana defalarca..." demedi. Beni sizin önünüzde mahcup duruma düşürmedi.İşte bütün bu gençliğimi hanımıma borçluyum."Biz birbirimizi hiç başkalarının önünde zor duruma düşürmeyiz. Aile içindeki hiçbir şeyi dışarıya yansıtmayız.Hep birbirimize destek olur, dert ortağı olur, yardım ederiz.Birbirimizle ilgili olan problemleri yine birbirimize anlatırız.İyi kötü her olayı da birlikte paylaşırız." Demiş.

  Hayat, aslında yalnızca seçtiğiniz kadındır...
  [​IMG]

  Zevkli bir kadına rastlarsanız, ZEVKİNİZ, bilgili bir kadına rastlarsanız BİLGİNİZ, zeki bir kadına rastlarsanız ZEKANIZ gelişir.


  Hayat kat kattır.Babil'in Asma Bahçeleri gibi teraslar halinde yükselir ve bir terastan bir terasa sizi kadınlar götürür. Ve bugün durduğunuz teras , seyrettiğiniz manzara, gördüğünüz hayat yanınızdaki kadının terası, manzarası ve hayatıdır...


  Kısacası hayatınız seçtiğiniz eşinizdir....


  [​IMG]

  alıntı
    2. Cevap: Hayat gerçekte nedir

  qzLmiş oLdukçaa :D
    3. Cevap: Hayat gerçekte nedir

  çok güzel emeğine sağlık
    4. Cevap: Hayat gerçekte nedir

  hayatınız seçtiğiniz eşinizdir, çok güzelmiş ellerine sağlık
   


Yükleniyor...