Hashastane online randevu alma nasıl alınır

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Masal tarafından 21 Mar 2012 tarihinde açılan konu

 1. İnternetten hastanerandevu.gov.tr adresinden veya 182’yi arayarak randevu alabilirsiniz.

  Hastane Randevu Merkezi, Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında vatandaşlarımızın sağlık hizmetine daha kolay erişiminin sağlanması ve hastanelerimizin daha etkin ve verimli şekilde hizmet sunabilmesi için geliştirlmiş bir projedir.Bu amaçla 2009 yılında başlatılan çalışmalar tamamlanarak 2011 yılında hizmetin ülke geneline yaygınlaşması sağlanmıştır.

  Hastane Randevu Merkezi, vatandaşlarımızın ALO 182 hattını arayarak veya internet üzerinden, Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinden muayene randevusu almalarını sağlayan bir hizmettir.  2) Randevu Alırken Bilinmesi Gereken Temel Kurallar

  Telefonla kendinize ve yakınlarınıza her aramada toplamda en fazla 4 randevu alabilirsiniz.
  En erken 1 gün sonrası için randevu alabillirsiniz.
  Randevu aldığınız saatin en az 80 dakika öncesinde randevunuzu iptal edebilir ve dilerseniz başka tarihli randevu oluşturabilirsiniz.
  Bir sağlık kurumunun belli bir polikliniğinden, bir gün içinde en fazla 1 randevu alabilirsiniz.
  Bir günde bir sağlık kurumundan farklı poliklinikten alınmak kaydıyla en fazla 2 randevu alabilirsiniz.
  3) Hastane Randevuları Artık Mobil Cihazlardan da Alınabiliyor  Bakanlığımız bünyesindeki hastanelerden randevu alımını daha kolay ve hızlı hale getirmek için mobil uygulama başlatılmıştır. Kısa adı MHRS Mobil olan Hastane Randevu Merkezi Mobil Uygulaması, mobil telefonlar ve tabletler için özel olarak tasarlanmış olup hem uygulamanın kendisi hem de randevu almak ücretsizdir.

  Hastane randevusu alımında mevcut uygulamalar olan ALO 182 ve internet üzerinden randevu alımına ek olarak başlatılan MHRS Mobil uygulaması, IOS,Android ve Blacberry işletim sistemine sahip mobil cihazların uygulama marketlerinden indirilerek kullanılabilmektedir.
   
 2. Yogunluktan olabilir. Daha sonra giris yapmayı deneyiniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Eyl 2014
Yükleniyor...