Halk otobüslerinde internet

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 7 Eylül 2010 tarihinde açılan konu


 1. Halk otobüsünde ücretsiz mobil internet dönemi başladı...

  Turkcell ve İstanbul Halk Ulaşım A.Ş.'nin Bahçeşehir ve Beylikdüzü bağlantılı hatlardaki çift katlı halk otobüslerinde sunduğu ücretsiz mobil internet bağlantısı sayesinde günde 15 bin yolcu 'mobil hayat' farkıyla yolculuk yapıyor.

  [​IMG]

  Turkcell ve İstanbul Halk Ulaşım A.Ş.'nin ortak projesi kapsamında günde 15 bin yolcu taşınan 76D Taksim-Bahçeşehir, 76-E Taksim-Bahçeşehir Expres,145T Taksim-Beylikdüzü ve E-57 Bahçeşehir-Bakırköy hattında sefer yapan 31 adet çift katlı özel halk otobüsüne Turkcell'in 3G altyapısını kullanan kablosuz modemler yerleştirildi.

  Adanet'in araç içleri için özel ürettiği modemler 75 yolcu kapasiteli halk otobüslerindeki tüm yolcuların aynı anda internete bağlanmasına imkan veriyor.

  1,5 saatlik yolcululuk süresince bu hatları kullanan İstanbullular, otobüse bindikleri anda cep telefonu, dizüstü bilgisayar gibi mobil cihazlarından kablosuz internete ücretsiz olarak bağlanıyor.

  İlk etapta Bahçeşehir ve Beylikdüzü ile bağlantılı hatlarda başlayan ücretsiz mobil internet uygulamasının önümüzdeki dönemde diğer güzergahlarda da yaygınlaştırılması hedefleniyor.
   


Yükleniyor...