Güzellik sırlarıYeniden makyaj yapmak için vaktiniz yoksa, kulak pamuğunu makyaj temizleyicisine batırın yalnızca akmış ve bulaşmış bölgeleri silin.Tırnağınız kırıldığı zaman, bir damla japon yapıştırıcısıyla yapıştırıp, kırık çizgiyi kamufle etmek için kırmızı, bordo veya mercan gibi mat renkli oje sürün.Tırnakların etrafını çevreleyen ölü derilerin sertleşmemesi için bu bölgelere biraz kayısı yağı damlatın.Kırmızı ruju ovalayarak çıkarmak yerine,küçük bir makyaj pamuğu ya da kağıt mendili makyaj temizliyicisine batırıp rujunuzu silmeniz daha uygun olacaktır.Yoğun göz kremini kaşlarınıza uygulayarak onları da nemlendirin. Ayrıca kepeğe benzeyen zerreciklerden de kurtulmuş olursunuz.Kullanılmamıi nemli bir diş fırçası veya kaş fırçası üzerine saç spreyi sıkarak kaşlarınızı düzleştirip şekle sokabilirsiniz.Uygulanan otobronzan sonrasında neydana gelen çizgileri banyo lifine uyguladığınız kabartma tozu yardımıyla ovarak yok edebilirsiniz.Saçlarınızı kuruttuktan sonra saç fırçanıza bir miktar saç spreyi sıkarak, saçlarınızın kaskatı olmadan daha hacimli ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz.Saçlarınıza az miktarda parfüm sıkıp büyük uçlu tarakla saç diplerinden uçlarına doğru tarayın. Tüm gün muhteşem kokacaksınız.Kendinizi yorgun hissettiğiniz gecelerde dişlerinizi temizlemek için ağız gargarasıyla çalkalayıp kuru diş fırçanızla dişetlerinizle dişinizin buluştuğu noktaları hafifçe fırçalayabilirsiniz.
 


Kullanmaya kıyamadığınız sabunlarınızı iç çamaşır çekmecenize koyarsanız bunları giydiğinizde harika kokarsınız.Uçuk çıkmaya başladığında, üzerine bir miktar nemlendirici sürerek daha kötü bir hale gelmesini önleyebilirsiniz.Göz kaleminiz dağılıyorsa; 15 dakika buzluğa koyun. Çıkardığınızda daha rahat hareket ettiğini göreceksiniz.Sivilce üzerine bezelye büyüklüğünde diş macunu uygulayın. Bu sivilce yağını emerek daha fazla büyümesini engelleyecektir.Çatlak dirsek ve ayak topuklarınızı yumuşatmak için bu bölgelere yoğun bir tabaka halinde pişik kremi uygulayın.Taze bir avokado satın alın ve çekirdeğini çıkarıp kabuklarını soyun. 20 dakika boyunca vücudunuzda gezdirin. Cildinizin ne kadar yumuşadığına inanamayacaksınız.
 


Gözlerinize makyaj yapmadan ilgi çekmek için, kirpiklerinizin ucuna birkaç damla vazelin uygulayıp tarayın.Bir ölçek sirkeyi dört ölçek sodayla karıştırın ve saçlarınızı bu karışımla ıslayın. 15 dakika sonra durulayın. Sonuç; ışıl ışıl saçlar.Tıraş köpüğünüz bittiyse onun yerine saç kremi kullanabilirsiniz. Bu tüylerinizin yumuşamasını sağlayacaktır.Kirpikleriniz düzse, metal kirpik kıvırıcınızı birkaç dakika fönle ısıtın ve suya dayannıklı maskara kullanın. Kirpiklerinizin kıvrımını daha etkin şekilde belli edecektir.Yorgun düşmüş cildinize bir yumurta beyazını maske şeklinde uygulayarak 5 dakika bekleyin. Bu cildinizin nemini geri kazanmasını sağlayarak onu iyileştirecektir.
 
Üst