Güzel Dudaklar İçin Egzersiz

'Kişisel Bakım' forumunda Wish tarafından 12 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Dudak Egzersizleri
  Güzel Dudakların Sırrı
  Güzel Dudak Nasıl Olur

  [​IMG]

  Dudaklarımız yüzümüzün simgesi gibidir. Güzelliklerini korumak için, dudaklarımızı çevreleyen kasları güçlendirmek gerekir.

  İçinizden geldiği gibi gülün ve aynı zamanda ağzınızın köşe kısımlarını mümkün olduğu kadar yukarı doğru götürmeye çalışın.

  Ağzınızı havayla doldurun. Ağzınızı açmadan içerideki havayı sola ve sağa götürün.
  “Bir tavuk bir yumurta cümlesini 30 kere tekrarlayın.

  Dudaklarınızı içinizden 10a kadar sayarak birbirine bastırın. Bu esnada dudak kenarları yukarı doğru gidecektir. Gevşeyin ve yeniden yapın. Bu egzersiz dudak etrafındaki kasları güçlendirir. Ne kadar erken yaşta bu egzersizi yapmaya başlarsanız ileride o kadar faydasını görürsünüz dudaklarınız büzülmez.

  Bir üst bir alt dudağınızı sırasıyla dişlerinizin üzerine çekin. Bu hareket dudakların çevresindeki kırışıklıkları giderir.

  Ağzınızı iyice açın. Ağır ağır kapamaya hazırlanırken dudaklarınız aralık kalsın. Sanki ıslık çalacakmış gibi dudaklarınızı büzün ve 10a kadar sayın. Sonra kapayın. Bu hareketi 1 dakika boyunca tekrarlayın.

  Elmacık kemiği kaslarını devre dışı bırakarak gülümseyin. Bu şekilde biraz gevşeyin. Dudak köşelerini nöbetleşe yukarı çekin. Sonra parmak uçlarınız vasıtasıyla dudak kenarlarının yukarı hareketine direnç sağlayın ki bu kaslar dirence karşı kuvvetlensin.

  Sarkık yanaklar için:

  Ağzınızı mümkün olduğunca fazla açıp çenenizi ileri ve geri hareket ettirin. Bu egzersizde önemli olan ağzınızı ne kadar açtıysanız egzersiz süresince o açıklığı koruyabilmenizdir.
   


Yükleniyor...