Günde İki Yumurta Zayıflatıyor

Yumurta'nın kalp krizini riskini arttırdığı biliniyordu ama...

Daha önceleri yumurta gibi kolsterol yönünden zengin besinlerin kandaki kolesterol seviyesini yükselttiği ve kalp krizi riskini arttırdığı düşünülüyordu fakat Avrupa Beslenme Alışkanlıkları Dergisi'nde yayınlanan bilimsel bir araştırma haberine göre bu tez artık çürütüldü.

Günde iki adet yumurta ciddi bir diyet uygulamasıyla birlikte tüketildiğinde sadece kilo verdirmekle kalmıyor aynı zamanda kandaki kolesterol seviyesini de düşürüyor.

İngiltere'deki Surrey Üniversitesi'nde Dr. Bruce Griffin önderliğindeki bir grup araştırmacı, gönüllü bir grup kilolu denek üzerinde 12 haftalık bir araştırma gerçekleştirdi. Denekler üzerinde ayrıca İngiliz Kalp Sağlığı Koruma Organizasyonu'nun belirlediği sıkı diyet programı uygulandı.

Araştırmada bir de kontrol grubu denekleri yer aldı. Bu grup üzerinde de yine aynı diyet programı uygulandı fakat hiç yumurta verilmedi.

Araştırma sonucunda her iki gruptaki kişlerin de kilo verdiği ve kolesterol seviyelerinin düştüğü görüldü.

Dr. Giffin yaptığı açıklamada, 'Yumurta açlık hissini yatıştırdığı için diyetlerde gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Kahvaltıda yumurta yiyen bir kişi daha uzun sürede acıkır. Tokluk hissi yarattığı için de daha az yemek yemeyi sağlar. Bu da kilo vermeyi kolaylaştırır.'

Bu araştırma, doymuş yağ oranı çok yüksek olan pastalar, et ve hamur işleri gibi yiyeceklerin, düşük doymuş yağ oranına sahip yumurta gibi besinlerden çok daha tehlikeli olduğunu ortaya koyuyor.
 
çok tskr ederim destina çok seviyorum yumurtayı korkuyodum yemiyodum kolesterolü yükseltmiyomus ramazandan sora 2 yumurta yiyip zayıflayım ben:):)
 
:( offff nerden girdim bu topiğe ben.

Tamam biliyorum yararlı ama ne yapayım sevmiyorum ben.;) :
 
Günde iki adet yumurta ciddi bir diyet uygulamasıyla birlikte tüketildiğinde sadece kilo verdirmekle kalmıyor aynı zamanda kandaki kolesterol seviyesini de düşürüyor.
ilk kez duydum, tşkler bu güzel bilgiler için DESTİNA
 
Wish senin sevdiğin bişey varmı yaw merak ettim..
Olmaz mı. Mesela maydonozlu ızgara köfte. Sonra patates,kabak,patlıcan,biber,havuç yani bol karışık kızartma. Üzerinede sarımsaklı yoğurt. Yeme de yanında yat. değil 2 yumurta 10 yumurtaya bedel. Tabi lezzet olarak.
 
He he işte bunlar tezkereden sonra senin yapacaklarınn sevidğine göre güzel yaparsın.. Listeye ekledim...
 
Üst