Güldünya Dizisi

Oyuncuları
Sanem Çelik (Güldünya), Timuçin Esen, Yasemin Çonka, Erhan EmreDizi Hakkında
Bir akrabası tarafından tecavüze uğradıktan sonra hamile kalan ve İstanbul’a amcasının yanına gönderilen Güldünya, henüz 22 yaşında hayata ve çocuğuna doyamadan kardeşleri tarafından öldürülmüştü.

Bu olayın ardından töre cinayetleri de daha detaylı bir şekilde konuşulmaya başlanmış ve Güldünya’nın adı bu tür cinayetlerle özdeşleştirilmişti.

İşte bu sarsıcı olaydan sonra, Kadın Sığınma Evleri’nde yaşayan, şiddet ve töre mağduru kadınların hikayelerini ele alan bir dizi projesi TMC’nin gündemine geldi.

İstanbul’da çekilecek olan ’Güldünya’ dizisinde, ailelerinden ve eşlerinden şiddet görerek kaçan kadınların kaldıkları sığınma evinde yaşanan olaylar anlatılacak. Dizinin yönetmenliğini Ömür Atay yapacak.

Dizide eşinden uğradığı şiddet nedeniyle İstanbul’a kaçan ve arkadaşının açtığı sığınma evinde kalmaya başlayan bir kadının başından geçenler ve sığınma evindeki diğer kadınların hikayeleri konu edilecek.
 
Sanem Çelik seçici bir oyuncu ve kaliteli
yapımlarda rol alıyor, ilginç bir diziye benziyor.
Tanıtım için teşekkürler canım
 
Hiçde güzele benzemiyoo.... Yaww koca şiddeti diye diye abarttınız olayı... BU ülkede kaç koca karısında gerek çenesiyle gerek dırdırıyla işkence görüyor haberiniz varmı... Buna da dizi yapcam rekorlar kırmassa ne olayım.
 
Üst