Graham Bell Hayatı

'Biyografi' forumunda YAREN tarafından 17 Şubat 2010 tarihinde açılan konu


 1. Graham Bell Kimdir


  (1847 - 1922)
  [​IMG]
  Alexander Graham Bell aslen İskoçyalı, Amerika vatandaşı bilim adamıdır.Telefonu icat eden bilimadamı olarak anılır

  Telefonun bulunuşunun patentini Graham Bell 1876 yılında aldı.Bell Telefon Şirketini 1877′de kurdu ve bu ilk telefon şirketi oldu.
  Bu şirket Amerikanın en büyük şirketlerinden biridir. Graham Bell sadece telefonun patentini almakla kalmadı, o çok yönlü bir araştırmacı ve mucitlerden biriydi. Edisonun icat edip, kendisinin geliştirdiği fonograf için 1 , hidro uçaklar için 4 , geliştirdiği hava araçları için 5 , ve selenyum piller için de 2 patenti bulunmaktadır.

  Graham Bellin babası kendisini sağır ve dilsizlerin problemleri ile uğraşmaya vermişti. Bu sebeple, küçük yaştan itibaren, daha sonraları çok fazla işine yarayacak olan ses bilgisi konusunda pekçok bilgi edindi. Graham Bell de kendisini, sağır olan öğrencilerin, dolaylı olsa da, seslerin dünyasını anlamalarına ve yaşamalarına verdi ve ilk kez Bostonda bulunan Sağır ve Dilsizler Okulunda görev yapmaya başladı.

  Bell çok büyük olan üç boyutlu kutu biçimdeki uçurtmaları kullanarak insanları taşımayı başarmış ve bu çalışması yalnızca deneme yaptığı istasyonun yanında bulunan ırmağı karşıdan karşıya geçebilmek maksadıyla kullanmıştır. Bell, kutu şeklindeki uçurtmadan örnek alarak ilk hidrofil botu yaparken Wright Kardeşlerin uçak tasarımı araştırmaları Birinci Dünya Savaşının sonlarına kadar sürmüştür.

  Oxford Üniversitesinde misafir öğretmen olarak görev aldı. İngilterede aldığı işitme fizyolojisi ile ilgili kitabı okudu. İnsan sesinin bir tel üzerinden başka bir yere aktarılabilineceği fikri üzerinde düşünmeye başladı. Bu esnada diğer bilim adamları da bu tür konularda araştırmalar yürütüyordu. İlisha Gray bu bilim adamlarından bir tanesiydi. İngiletereden gelen Graham Bell, Boston Üniversitesinde Fizyoloji profesörlüğü görevine başladı. Teorik bilgilerini teknik bilgilerle birlikte hayata geçirmeye ve sağırların duymalarına olanak veren aletler yapmak için çalışmalara başladı. Thomas Watson adında bir elektrik mühendisi ile beraber çalıştı. Bilimsel araştırmalarını yürütmek amacıyla maddi olarak destek gerektiğinde ise Avukat Gardnier Greene Hubbart yardım etti.
    2. Cevap: Graham Bell Hayatı

  grahambelllell çok büyük olan üç boyutlu kutu biçimdeki uçurtmaları kullanarak insanları taşımayı başarmış ve bu çalışması yalnızca deneme yaptığı istasyonun yanında bulunan ırmağı karşıdan karşıya geçebilmek maksadıyla kullanmıştır. Bell, kutu şeklindeki uçurtmadan örnek alarak ilk hidrofil botu yaparken Wright Kardeşlerin uçak tasarımı araştırmaları Birinci Dünya Savaşının sonlarına kadar sürmüştür.
    3. Cevap: Graham Bell Hayatı

  cok güzel bir hayatı yazana cok teşekkürler ödevimi yazarken hicbir sorun çıkmadı :)
    4. Cevap: Graham Bell Hayatı

  çok güzel öldüğü için allah rahmet eylesin ödevimi yaptım ve artı alacağım:D :D :D :) :) :)
    5. Cevap: Graham Bell Hayatı

  yazana teşekr ederim proje ödevim kolayca yaptım
   


Yükleniyor...