Google Pixazza

'Teknik Yardım' forumunda YAREN tarafından 31 Mart 2009 tarihinde açılan konu


 1. Google internette yeni bir gelir kapısı aralamak için Pixazza isimli bir şirket kurdu. Sitenizde bulunan resimlerin üzerine reklam alma prensibine dayanıyor fikir.
  [​IMG]
  Sitenizde yayınladığınız resimleri Pixazza inceliyor ve resimdeki ürünleri (giysi, elektronik eşya, tatil vb.) ilan verenler ile eşleştiriyor.

  Sitenize giren ziyaretçiler resimlerin üzerinden mouse’ları ile geçtiklerinde her ürünün üstünde ilgili ilanlar çıkıyor. Eğer ziyaretçi bunlardan birini tıklar ise kazanılan gelirden sizde pay alıyorsunuz.

  Bu işlemi yapmak için bir kullanıcı hesabı almanız ve verilen Java kodunu sitenize koymanız yeterli. Sitenizde daha önceden yayınlanmış bile olsa tüm resimler incelenip değerlendiriliyor. Şu an için Amazon, BlueFly gibi parekendeciler ile anlaşma imzalanmış durumda. Bu sistemi kullanan sitelere örnek olarak ise
  laineygossip gösterilebilir. Özellikle ünlülerin üzerindeki giysiler veya kullandıkları aksesuarları almak isteyen hayranları hedefleyen magazin siteleri için iyi bir kazanç kapısı, ilan verenler için de tüketiciye doğrudan ulaşabilecekleri iyi bir araç olabilir.

  Pixazza’nın yöneticilerinden James Everingham eşleştirmenin insan gücü ile yapıldığını belirtiyor ve hiç bir algoritmanın bu eşleşmeyi yapamayacağını ileri sürüyor. Google bu işe iki yatırım firması (August Capital ve CMEA Capital) ile birlikte 5.75 milyon dolar yatırdığını belirtiyor.
    2. Cevap: Google Pixazza

  google yi sadece foruma girebilmek için kullanıyorum site ismimizi başka işime yaramıyor yeniliklerinden haberdar değildim Teşekkürler canım
   


Yükleniyor...