Google Glass ile Otizm Tedavisi

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Google Glass ile Otizm Tedavisi

  [​IMG]
  Google Glass ile Otizm Tedavisi

  Stanford’daki küçük bir ofiste Catalin Voss ve Nick Haber yüz tanıma teknolojisi ile makine öğrenimini birleştirerek otizme çare olmaya çalışıyor.

  Sistemin yeterliliği 100 çocuk üzerinde denenecek. Projede kullanılan sistem, cihazın doğrultulduğu yüzlerdeki duyguları tanımlıyor ve kullanıcıya yüzdeki ifadeyi açıklıyor.  [​IMG]

  google glass

  Projenin ilk aşaması ise geçen yıl başlatılmıştı. Çocuklar ve bilgisayar ekranları arasındaki ilişki üzerine yapılan çalışmalardan sonra sıra çocukların “çevreleriyle iletişim kurmalarını” sağlayacak ikinci bir aşama tasarlandı. Bu çalışma için MIT Medya Laboratuvarı tarafından geliştirilen Capture The Smile (Gülüşü Yakala) adlı oyun seçildi.
  Çocuklar bu oyunda insanların yüzlerinde belirli ifadeleri arayacak. Daha sonra ekip bu oyundaki verilerle analizlerini birleştirerek zamanla bir değerlendirmeye varacak.

  İkinci aşama çalışmalar 7 ay sürecek. Çalışmada Google Glass kullanımı her gün 20 dakika olarak belirlenmiş olsa da, ekip çocukların neye baktığını ne kadar görürse, onları o kadar iyi anlayacaklar.
   


Yükleniyor...