Google Analytics

'Teknik Yardım' forumunda YAREN tarafından 15 Ocak 2010 tarihinde açılan konu


 1. Google Analytics nedir?
  Analytics ile Bilgi Edinme
  Google Analytics Hesabınızdaki 7 Yeni Özellik

  [​IMG]

  Analytics ile Bilgi Edinme ve Özel Uyarılar, algoritmayla desteklenen bir Bilgi Edinme motoru kullanarak veri örneklerini günlük, haftalık ve aylık olarak takip eder. Veri eğilimlerinde ve verilerde sizin farkına varmadığınız önemli değişiklikler doğrudan hesabınızda gösterilir. İsterseniz, seçtiğiniz boyutları ve ölçütleri takip etmek için kendi Özel Uyarılarınızı oluşturabilirsiniz. Bu uyarılar e-postayla gönderilebileceği gibi kullanıcı arayüzünde de görüntülenebilir.

  Gelişmiş Hedefler ve Yeni Katılım Hedefleri
  Artık her profil için maksimum 20 hedef oluşturarak daha fazla dönüşüm izleyebilirsiniz. Site ve Sayfalarda Ziyaret Başına Geçirilen Zamana bakarak sitenizdeki kullanıcı bağlılığını ve marka bilinci oluşturma başarısını ölçebilirsiniz. İlk Site Katılımı hedefinizi bu kısa talimatları uygulayarak belirleyin.

  Gelişmiş Mobil Raporlama

  Google Analytics, mobil web siteleri ve iPhone ve Android ile kullanılan mobil uygulamaların izlenmesi için sunduğu desteği de geliştirdi. PHP, JSP, PERL veya ASPX tabanlı mobil web sitelerine sunucu taraflı kod ekleyerek javascript özelliğine sahip olmayan telefonları da izleyebilirsiniz. Mobil uygulama geliştiricileri SDK’lara ve teknik uygulama ayrıntılarına (yalnızca İngilizce) erişebilir. Ayrıca Ziyaretçiler bölümündeki yeni Mobil raporlarda mobil cihazlara ve operatörlere ilişkin verilerin ayrıntılı dökümünü de görebilirsiniz.

  Benzersiz Ziyaretçi Ölçütü
  Özel Raporunuza veya Gelişmiş Segmentlere Benzersiz Ziyaretçi ölçütleri ekleyerek sitenize kaç gerçek ziyaretçinin (benzersiz çerez) girdiğini görebilirsiniz. Google Analytics’teki herhangi bir boyuta karşılık Benzersiz Ziyaretçileri bir metrik olarak belirleyebilirsiniz.

  Gelişmiş Analiz Özellikleri
  Özetleme, İkincil Boyutlar ve Gelişmiş Tablo Filtreleme özellikleriyle verilerinizi daha ayrıntılı olarak inceleyin. Bu birleşik özellikler hesabınızda ayrıntılı ve gerçek zamanlı veri analizi gerçekleştirmenizi sağlar. Bu özellikler hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Gelişmiş Segmentleri ve Özel Rapor Şablonlarını Paylaşma
  Oluşturduğunuz bir Gelişmiş Segment veya Özel Rapor URL bağlantısını Analytics hesabı olan herkesle paylaşabilirsiniz. Önceden biçimlendirilmiş şablon bu kişilerin hesaplarına otomatik olarak aktarılır. Dilerseniz Gelişmiş Segmentleri ve Özel Raporları paylaşmak (veya gizlemek) istediğiniz profilleri de seçebilirsiniz.

  Birden Çok Özel Değişken
  Özel Değişkenler, site kullanımıyla ilgili işiniz için büyük öneme sahip verileri toplamak üzere Google Analytics’i özelleştirmek için gereken gücü ve esnekliği sunar. Ziyaretçileri, ziyaretçi özniteliklerine (ör., üye veya üye değil), oturum özniteliklerine (ör., giriş yapmış veya yapmamış) ve sayfa düzeyinde özniteliklere (ör., Spor sayfasını ziyaret edenler) göre tanımlayın ve izleyin. Özel değişkenleri kullanarak sitenizde istediğiniz sayıda etkileşim ve davranış sınıflandırabilirsiniz.Özel değişkenler hakkında Buradan daha fazla bilgi edinin. (yalnızca İngilizce).

  Hesabınızda oturum açarak bu özellikleri hemen buradan deneyin.
   


Yükleniyor...