Göbek Düşmesi (Göbek Kaçması ) nedir ve Tedavisi

Göbek Kaçması (Göbek Düşmesi) ve Tedavisi,Göbek Düşmesi tadavisi,Göbek Düşmesi nasıl anlaşılır

Kesinlikle hafife alınmaması gereken bir rahatsızlıktır. en büyük nedeni ani bir şekilde ağır bir şeyi kaldırmaktır.

Belirtileri: iğrenç bir mide ağrısı, yenilen herşeyden sonra kusma, ağır ishal ( ki rahatsızlanan kişiler çoğunlukla ishal olduklarını dşünürler ) ve müthiş halsizliktir.

Çok basit bir tedavisi vardır ve şu şekilde uygulanır

Rahatsız kişi sırt üstü yere yatar. çok sıcak değil, ama soğuk da olmayan bir tas suya, sabun değdirilir ve karın kısmına sürülür. ( bu işlem hem karnı ısıtmak hemde kayganlaştırmak içindir. ) tedaviyi yapacak kişi sağ ve sol el parmakları birbirinin üstüne gelicek şekilde, eliyle kişinin göbeğinin sırası ile sağ – orta – sol kısımlarını sığar. ( kaygan göbeğin üzerine bastırarak aşağı doğru eli sürüme işlemi ) bu işlem yapılırken, hem tedaviyi gören hem de tedaviyi uygulayan kişi, mideden gelen ve aşağı doğru inen sıvının seslerini guluk guluk şeklinde duyacaktır. bu işlem bir süre yapıldıktan sonra, bir bez, göbek deliğinin üzerine örtülür. tedavici kişi baş parmağını bez üzerinden göbek deliğinin içine sokar ve bir yöne çevirir. ( bez, mikrop kapmasını önlemek içindir. ) göbeğin bu işlemden sonra tık ettiği görülecektir. kişi 2 dakika daha o şekilde yatar ve ayağa kalkar, eski ağrısız hayatına döner.

Tüm bu işlemin tamamı en fazla 10 dakika sürer ve kesinlikle acısızdır. yaratacağı en fazla etki gıdıklanmakır. bu işleme halk arasıda göbek sığamak denir. Ama bu uygulamayı konusunda uzman kişilerin yapması gerekir
 
Göbek Düşmesi (Göbek Kaçması ) nedir ve Tedavisi

2-3 kez başıma geldi =(( çok kötü, mide bulantısından ölüyordum... =(( biyerden asılarak atlamak ta iyi oluyor, ben kapıya asılmıştım ve geçti çok şükür :)
 
Göbek Düşmesi (Göbek Kaçması ) nedir ve Tedavisi

Benimde başıma gelmişti nicca gerçekten berbat bir duygu..
 
Üst