Genç Odası dekorasyonu

Genç odası
Genç odaları konusunda hizmet veren firmalar gençlerin sürekli değişen ihtiyaç ve beklentilerine cevap verebilmek için daha çok modüler mobilya sistemleri üretiyorlar. Mekanın optimum kullanımına ve zaman içersinde yapılacak değişikliklere (ekleme veya çıkartmalar) uygunluğu düşünülürse en rahat çözüm olarak kabul edilir.

Ders çalışma, uyuma, hobilerini geliştirme ve arkadaşlarını konuk edebilme özelliklerinin bir genç odasında mutlaka olması gerekir. Yatak, oturma birimi, çalışma masası, şifonyer, gardrop ve kütüphane sıklıkla kullanılan ünitelerden bazıları. Malzemeler ise daha çok ahşap, lake ve metal olarak kullanılır.

Son yıllarda genç odalarında mavi-yeşil lake, kiraz, maun, ceviz ve masif kaplamalara da rastlanıyor. Eski bir sandık, sepet veya yer minderleri, kilimler gençlerin ilgisini çeken diğer objelerdir.

Duvarlar, perde ve yatak örtüleri alabildiğine canlı kullanılmalıdır. Mümkünse seçimi gençlerin yapmasına izin verin ve bazı seçimlerinde biraz hoşgörülü olun. Yaşının heyecanını, duygularını yansıtacak çılgın renkler veya objeler size pek uyumlu gelmese bile, onu mutlu edebilir.
 
Üst