Geleceğin Windows'u

'Teknoloji Haberleri' forumunda By RiZeLi tarafından 20 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Mac OS ve Linux ile rekabete devam edebilmesi bakımından, Microsoft'un, bir sonraki Windows sürümünü yepyeni özelliklerle donatması gerektiğini hepimiz biliyoruz. Peki ne gibi özellikler? Chip Online olarak Windows 8 hakkında bilinenleri ve daha iyi bir Windows için yapılması gerekenleri bir araya topladık.


  Microsoft, 27 Temmuz 1993'te Windows NT'nin üretimine başladı. NT, yani "New Technology" kavramı geçmişte kalmasına rağmen birçok Windows sürümünün ardından en son Windows 7 ile günümüze kadar gelmeyi başardı. Ayrıca yapılan onlarca geliştirmeye rağmen Windows'un kullanım özellikleri yaklaşık 20 yıldır çok az bir değişime uğradı. Peki devrim niteliğinde değişikliklerin zamanı hala gelmedi mi?

  Windows Update ekibinden bir blog yazarının bu konuda görüşleri oldukça kesin: "[...] gelecek versiyonda insanların Windows konusunda genel beklentilerinden tamamen farklı şeyler olacak". Bu blog yazısı şu an silinmiş olsa da Google arama motorunun önbelleğinden görülebiliyor. Peki bir tür pazarlama hilesi mi? Belki de. Ama her ne olursa olsun somut bir şeyler ortaya koymadığı kesin.
    2. Bir ara can çekişmeye başlasada Windows, yeniden toparlandı ve hızla atağa geçti gibi
  Yeni nesil windowslar hem göze hem ihtiyaca hitap ediyor.
  Windows 7 kullanıcı olarak ben bana verilenle yetiniyorum ama bu demek değil ki yeniliklere kapalıyım.
    3. Bencede windows 7'im yetiyor bana ama 8 inide görmek isterim. Teşekkürler By RiZeLi .. :f196:
    4. Windows 7 de güzel
    5. Hadi bakalım devrim niteliği yenilikleriyle beklentilere cevap verir inşallah
    6. Umarım bu yeniliğinde eksikliklerinide ele alır..O zaman XP den vazgecerim :)