Gece Kıyafeti Nasıl Muhafaza Edilir?

'Kadınların Dünyası' forumunda Yasemin tarafından 27 Şubat 2013 tarihinde açılan konu


  1. [​IMG]    Biz bayanların Özel günlerimizde giydiğimiz abiye kıyafetlerimiz aslında hassas giysilerdir bu giysileri giyerkende saklanırkende özen göstermemiz gerekir..Gece Kıyafetlerimizi saklarken dikkat etmemiz gereken ilk şey, onların nemsiz, tozsuz ve pastan uzak yerlerde muhafaza etmektir.Abiye kıyafetlerimizin saklanırken mutlaka naylon poşetler veya naylon ve fermuarlı elbise kılıfları ile dolaplara kaldırılmaları gereklidir.

    İkinci önemli nokta ise gece kıyafeti olarak da adlandırılan bu kıyafetlerin mutlaka asarak saklanması gerekir ütülemek isteniz bile sizin için ayrıca bir zaman kaybı yaratacak bir durum ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple bu tür kıyafetlerimizi özellikle askıya asarak saklamak kullanım açısından sizlere yarar sağlayacaktır.

    Ayrıca askıya astığımız elbiselerin boyları kimi zaman uzun kimi zamanda kısa olabilmektedir. Kısa elbiselerde sorun olmamakta ancak uzun elbiselerin asıldığı askıların elbisenin boyu kadar yüksek olması gerekir. Aksi halde elbisenin etekleri kırışabilmektedir. Abiye elbisenizi giydikten sonra nem ve toz almıyacak şekilde bir askıya asarak muhafaza etmelisiniz.
     


Yükleniyor...