Gebelikte Ağda Yapılır Mı

'Bebek Bakımı' forumunda Aysell tarafından 15 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. Gebelikte Ağda

  Hamilelikte Ağda Yapılırmı


  Hamilelikte hormon değişimleri karın ve meme başı etrafında tüylenmeye ve diğer istenmeyen tüylerde artışa neden olabilir. Hamilelik nedeniyle karın ya da meme başında oluşan tüyleri cımbız ya da jilet ile almazsanız, bunlar genellikle doğum sonrasında kendiliğinden dökülür.

  Gebelikte tüy dökücü kremler v.b maddeler genellikle önerilmezler çünkü içeriklerinde çok çeşitli maddeler vardır ve bunların bebek üzerindeki etkileri net bilinmemektedir.

  Hamilelik sırasında cildiniz ağdaya eskisinden daha farklı reaksiyon gösterebilir. Hamilelikte cilt çok daha hassas olabileceği için ağda öncesi ve sonrasında rahatlatıcı bir antiseptik solüsyon kullanılması yanma veya batma hissini azaltabilir. Ayrıca enfeksiyon oluşmasının önlenmesine, tahriş ve kızarıklığın azaltılmasına da yardımcı olabilir.

  Kadınlar genellikle ağdayı tüy dökücü kremler veya jilete kıyasla daha uygun ve rahat bulmaktadır. Genel olarak ağdanın hamilelikle ilgili sakıncaları bulunmasa da, sizin hamileliğinize özel bazı durumlar nedeniyle ağda yaptırmaktan kaçınmanız gerekli olabileceğinden, öncelikle doktorunuza danışmanız en doğrusu olacaktır.
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Gebelikte Ağda Yapılır
 1. Bella
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,053
 2. Bella
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,381
 3. Eylem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  225
 4. Eylem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  285