Gastrite Bitkisel Çözüm

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Wish tarafından 2 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. Gastrite Ne iyi Gelir
  Gastrite İyi Gelen Bitkiler
  Gastrite Bitkisel Tedavi


  Gastrit için pratik bitkisel formüller :


  1-Bir fincan havuç suyu,1 tatlı kaşığı Lahana Suyu ve 1 tatlı kaşığı Balla karıştırılır. Havuç suyu yerine patates suyu da kullanılır.
  Bu karışımdan öğle yemeğinden 1 Saat önce ve yatarken olmak üzere Günde 2 defa yenilir.

  2-Bir çay bardağı Sıcak suya 1 çay kaşığı Bal ve yarım Limon sıkılıp içilir.

  3-yemeklerden sonra nane ve papatya çayı içilmelidir.Yemeklerden önce ise aynı safa çayı, nergis çayı, kantaron çayı, keten tohumu,meyan kökü gibi Bitkilerden çay yapılarak içilir.

  4- Bir bardak kaynar suya, 10 gram civanperçemi konulur. 10 Dakika demlendirilip günde 2-3 bardak içilir.

  5- Bir bardak kaynar suya 6 gram ufalanmış ebegümeci konulur.10 dakika bekletilerek günde 3 bardak içilir.

  6-Bir bardak kaynar suya 5-10 gram kantaron konulularak 10 dakika demlendirilir.Öğle ve akşam yemeklerinden önce 1 bardak içilir.Bu karışımı içmeye 25 Gün devam edilir.

  7-Bir bardak suya 10 gram kuru üzüm konularak 10 dakika kaynatılarak içilir.

  8-Bir Su bardağına yarım fincan patates suyu.1 tatlı kaşığı lahana suyu ve 1 tatlı kaşığı bal konularak karıştırılır.Üzerine su ilave edilerek sabahları aç karnına içilir.

  9-Bir su bardağına 1 fincan havuç suyu,1 tatlı lahana suyu ve 1 tatlı kaşığı bal konularak karıştırılır.Üzerine su ilave edilerek günde 3-4 bardak aç karnına içilir.Bu uygulamaya 2 Ay devam edilir.

  10-Her sabah yemğinden önce çeyrek yani 1 çay kaşığının 1/4 oranında hardal tohumunu hafif ılımış suyla içilebilir. Buna 20 gün boyunca devam edilmesi gerekir.

  11-Pişmemiş halde çiğ patatesin suyu sıkılır. Sıkılan patates suyu sabah kahvaltılarından önce 1 fincan ölçüsünde tüketilir. Gereken durumlarda bu kürün uygulanmasına devam edilebilir.
   
Yükleniyor...