forum marmara açılış

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Aysell tarafından 22 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


  1. Marmara Forumla ilgili merak ettiklerinize aşağıdaki yazıda ulaşabilirsiniz.;)

    Marmara Forum, İstanbul’un Avrupa yakasında Bakırköy ilçesinde, E5 karayolunun Merter çıkışı yakınında, etrafı varlıklı yerleşim yerleri ve sanayi bölgeleri ile çevrili 106.000 m²’lik arsa üzerinde, İstanbul Atatürk Havaalanı, İstanbul Adliye Sarayı, Veli Efendi Hipodromu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi önemli noktalara yakınlığı ile stratejik bir konumdadır.

    Projeye E5 karayolundan doğrudan ulaşmak mümkün olduğu gibi alternatif toplu taşıma araçları da kullanılabilir. Metro istasyonuna 1 km mesafede bulunan Marmara Forum’a, çok sayıda otobüs durağı ve tramvay hattı ile de ulaşılabilmektedir. Marmara Forum ziyaretçileri, gerek özel gerek toplu taşıma araçlarıyla, merkeze hızla ve kolaylıkla ulaşma fırsatına sahip olacaklardır.

    Marmara Forum, 375.000 m²’lik inşaat alanına sahiptir. Proje 165.000 m²’lik kiralanabilir alanda Türkiye’nin en büyüklerinden biri olacak Carrefour SA hipermarket, yapı market, 16 salonu ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyüğü olacak sinema kompleksi, Türkiye’nin en büyük Medya Elektronik mağazası, dekorasyon mağazası, tanınmış ulusal ve uluslararası mağazalar, uluslararası standartlar taşıyan restoranlar ve kafeler, bowling salonu ve çocuklar için eğlence merkezinin yanı sıra ofis alanları bulunduracaktır. Türkiye’deki perakende satış piyasasına yeni girecek pek çok uluslararası marka da Marmara Forum’da yerlerini alacaklardır.

    Marmara Forum, tasarımı iç avluları ve galerileriyle çağdaş kent yaşamının kalitesini yansıtmaktadır. Sosyal aktiviteler için sunduğu buluşma alanlarıyla da proje yaşayan bir merkezde olması beklenen tüm özellikleri sunacaktır.