Firefox'u Opera'ya Nasıl Benzetirsiniz?

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 4 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Firefox u Opera yapmak için neler gerekli ?

  Malumunuz Opera Tarayıcı oldukça kullanıcı dostu ve bir kullanıcının ihtiyaçlarının neredeyse tamamını karşılayabilen basit, kullanışlı ve komple bir programdır. Fakat eğer bir Firefox kullanıcısı iseniz; FF kurulumu sonrası tarayıcınızı kullanılabilir (yani en azından işlevsel bir hale getirmeyi kastediyoruz) bir şekle sokmak istiyorsanız, birçok eklentiyi kurmanız gerekmektedir.

  Aşağıda göreceğiniz karşılaştırmalı tabloda Firefox’u nasıl kullanılabilir hale getireceğinizi, daha doğrusu Opera’ya nasıl eş değer (tam anlamıyla olmasa da ) hale getirebileceğinizi göreceksiniz.
  [​IMG]

  Bunların yanı sıra Opera’da bulunan dahili posta istemcisi, dahili bittorent istemcisi, Opera Unite, Opera Turbo, Opera Link,Tab Prewiev,Speed Dial ve daha saymadığımız pek çok özellik de Opera’da varsayılan olarak kurulu gelmektedir.

  Tüm bu özellikleri tek bir program ile edinip, gerçek internet deneyimi yaşamak istemiyor ve eklentiler arasında boğulmak istiyorsanız Firefox sizin için alternatifsiz biçilmiş bir kaftan…

  [​IMG]
    2. Cevap: Firefox'u Opera'ya Nasıl Benzetirsiniz?

  Operanında yapamadığı pek çok şey var Pardus
  hele son sürümden sonra araç çubuklarıda kaybolmuş insanın kafası karışıyor.
    3. Cevap: Firefox'u Opera'ya Nasıl Benzetirsiniz?

  Mesela kaybolan nedir ? :D Sen kaybetmiş olmayasın :D