Firefox PC Yakıyor

'Teknoloji' forumunda Pardus tarafından 23 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. Firefox kullanıcıları, internet tarayıcılarının RAM kullanımını abartmasına alıştı. Ancak bu soruna bir yenisi eklendi: Firefox'un bir CPU kullanımı sorunu var ve bu sorun ısınma sorunlarına da sebep oluyor. Bu soruna özellikle bazı dizüstü bilgisayarlarda ve netbooklarda rastlanıyor.

  Mozilla destek sayfalarında konuyla ilgili "Firefox consumes a lot of CPU Resources" başlığı da yer alıyor. Bu sorunu yaşayanların şikayetleri gün geçtikçe artıyor. Firefox dosya indirirken, işlerken ve gösterirken işlemci gücünü abartı bir şekilde kullanabiliyor. Farklı dizüstü modelleri için şikayetleri görmek mümkün.

  Mozilla destek sayfasında tavsiye edilen Flashblock eklentisiyle internet sayfalarındaki flash içeriğin seçilerek engellenmesi oluyor. Ancak flash internette önemli bir miktar içeriğin sergilenmesinde kullanılıyor ve bu tatmin edici bir çözüm değil...


  Ultra inceler anlık işlemci kullanımı zıplamalarından muzdarip
  Diğer tarayıcılardan daha fazla kaynak kullanan Firefox, özellikle zengin multimedya içerikle yüklü sayfalarda kaynak kullanımını daha da arttırıyor. İşlemci kullanımı devamlı olmasa da anlık zıplamalar yapıyor. Durum hem PC'lerde, hem Mac'lerde böyle.

  Güçlü dizüstü bilgisayarlarda, özellikle de masaüstü bilgisayarlarda pek fark edilmese de bu durum işlemcileri nispeten zayıf olduğu için netbooklarda daha fark edilir bir hal alıyor. Özellikle de ince netbook modellerinde işlemci kullanımı zıplamaları kendisini ısınma olarak gösteriyor. Bir dizüstü bilgisayar olan Apple'ın inceliğiyle meşhur MacBook Air modelinde fark ediliyor.

  Bu yüksek işlemci kullanımı ve ısınma yüzünden ultra ince dizüstü bilgisayarlarda ve netbooklarda Firefox yerine başka bir tarayıcı kullanmak daha iyi bir seçim olabilir.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Haz 2013
 2. Cevap: Firefox PC Yakıyor

  tşkler bilgilerin için saol pardus .
   
 3. Cevap: Firefox PC Yakıyor

  Firefoxçular derdinize yanın ... hahahahahahahah>>>>>>>
   
 4. Cevap: Firefox PC Yakıyor

  Dizüstümün ısındığını biliyorum ama tarayıcıyla alakalı olmadığı bir gerçek..Soğuk kompres uyguluyorum.Korkutmasana Pardus hem öyle dumanlar da çıkmıyor.:f196:
   
 5. Cevap: Firefox PC Yakıyor

  Hiçte bile evet ısınıyor fakat yanacak kadar değil :f196:
  Hem benimkinin soğutma fanı var :f63:
   
 6. Cevap: Firefox PC Yakıyor

  bence bunu firefox u çekemeyenler uydurmuş olabilir benim pclerde de hiçde boyle bisey yok aksine içine 1 sürahi su koy buzgibi al yarımsaat sonra:):):)
   
 7. Cevap: Firefox PC Yakıyor

  En güzelini Alemşah söylemiş. :f40: Dahada söylenecek bişey yok diyorum. :f63:
   
 8. Cevap: Firefox PC Yakıyor

  RAM ine acımayan firefox kullansın... :)))
   
 9. Cevap: Firefox PC Yakıyor

  pardus bence sen birçok güzellikten kendini mahrum bırakıyorsun :f40:
   
 10. Cevap: Firefox PC Yakıyor

  :f30: O güzelliklerin hepsi bir arada mevcut...Gerek yok pc yi kasmaya. :f40:
   
 11. Cevap: Firefox PC Yakıyor

  ogüzelliklerin hepsi bir arada olsaydı eger senden başka biridaha suraya senidestekleyen bişey yazardı
   
 12. Cevap: Firefox PC Yakıyor

  Sorun değil :f30: Kimsenin bir şey yazmaması , güzelliği değiştirmez.Hem alışkanlık meselesi...Millet alışmış firefoxa...Farklı bir tarayıcıya alışmak istemiyor.Hem fazla kişi de opera yı tanımor zaten.Ya İE ya firefox...Her yer reklam kaynıyor...Bilmeyen de aaa iyi galiba bu firefox diyor...
  Sonuçta ben de FF kullanıyorum arada sırada...Bir şey lazım oluyor yok,eklenti ara ,kur. biraz daha hantallık...Eklenti kurmasan cıscıbıl bir tarayıcı :) ...

  Neyse canım isteyen firefox kullansın...Kimsenin gırtlağına basan yok :f30:
   
 13. Cevap: Firefox PC Yakıyor

  Microsoft Internet Explorer,
  Gül Gibim Geçinip Gidiyoruz :)
   
Yükleniyor...