Fİfa08 İ Hamachİ İle Onlİne Oynama (ayrintili Anlatim)

'Oyun Bölümü' forumunda Ezlem tarafından 11 Kasım 2010 tarihinde açılan konu


 1. Fİfa08 İ Hamachİ İle Onlİne Oynama (ayrintili Anlatim)  Online fifa oynamak İçin gereken mazlemeler :
  Fifa kurulu ve oynatan bir bilgisayar ve internet bağlantısı
  Aynı şekilde fifa kurulu ve internet bağlantısı olan bir bilgisayar sahibi partner

  Elinizde bu malzemeler varsa orjinal cd niz olmasa bile fifayı internet üzerinden oynayabilirsiniz.
  İlk başta kimin host kimin connect olacağına karar verilir.Host olan taraf oyunu kuran kişidir.Connectte kurulu oyuna bağlanacak olan kişilik.

  Host olacak kişİ diğer tarafa ip numarasını verir.(İp numaranızı [Linkleri görmek için üye olun] dan öğrenebilirsiniz.)Sonra fifaya girip sırasıyla Game Modes/Multiplayer/Direct ip menülerine girer ve hosta basıp karşİ tarafın bağlanmasını bekler.

  Bağlanacak 2. tekil şahıssa gene Game Modes/Multiplayer/Direct ip menüsüne girip New e tıklar.Name kısmına sallama bir isim yazıp ip kısmınaysa Host'un ip adresini yazıp OK e basar.OK e basar basmaz sağ taraftaki menüde yazdığİ isim be ip adresi belirir.Bu ismin üstüne tıklayıp Sol taraftan Connecte bastığında host olan oyuncuya bağlanır.Geri kalan kısımsa ağ üzerinden maç yapmak gibidir.

  Tüm bunları yaptığınız halde bağlantı kurulamayabilir.Bunun nedeni Fifa 06nın 3658 numaralı port açık değilse bağlantı kuramamasıdır.Modem ayarlarından girip 3658 numaralı portu açmanız gerekmektedir.Bazı modemlerde böyle bir ayar yapmaya gerek yoktur.Bazı modemlerde de admin panele girip yapmak gerekmektedir.Öte yandan bazı modemlerdeyse böyle bir ayar yapacak yerin nerde olduğunu kimseler bulamamıştır şimdiye kadar.