Federasyon Başkanı Hasan Doğan vefat etti

#1
Federasyon Başkanı Hasan Doğan vefat etti
Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, Bodrum’da geçirdiği kalp krizinin sonucunda 52 yaşında hayatını kaybetti. Başbakan Erdoğan, yakın arkadaşı Doğan’ın vefatı üzerine Bodrum’a gidiyor.

BODRUM - 14 Şubat 2008 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına seçilen Hasan Doğan, Bodrum’un Torba beldesindeki Alkoçlar Otel’de Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ile yemek yerken kalp krizi geçirdi ve Özel Bodrum Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hasan Doğan, hastanede yaklaşık 90 dakika süren müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Özel Bodrum Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdullah Servet, “Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan hayatını kaybetti” dedi.

Abdullah Servet, hastane önünde gazetetecilere yaptığı açıklamada, Hasan Doğan’ın kalp krizi geçirdiğini belirterek, “Bize söylendiği anda ilk müdahaleyi olay yerinde yaptık. Daha sonra sayın Doğan’ı ambulansla hastaneye aldık. Solunum ve kalp durmuştu. Yaklaşık 90 dakika hastaya müdahale ettik. Elimizden geleni yaptık ancak Doğan’ı kaybettik. Başımız sağolsun” diye konuştu. Servet, gazetecilerin Hasan Doğan’ın sıcak havada yediği ağır yemekten dolayı kriz geçirmiş olabileceği yolundaki soruları üzerine, “Tek başına yemek krize neden olmaz. Muhtemelen Hasan Doğan’da krize yatkınlık vardı” yanıtını verdi.

MİLLİ FUTBOLCULAR HASTANEYE KOŞTU
Hastane önünde toplanan çok sayıda vatandaş, Hasan Doğan için gözyaşı dökerek üzüntü yaşıyor.

Hastaneye gelenler arasında Fatih Terim’in yanısıra, milli futbolcular Rüştü, Semih, Tuncay ve Arda ile Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Fenerbahçeli yönetici Mahmut Uslu, Ahmet Çakar, Kazım Kanat ile Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan da bulunuyor. Hastaneye gelen bazı milli futbolcuların ağladıkları görüldü.

BAŞBAKAN ERDOĞAN, BODRUMA GİDİYOR
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yakın arkadaşı Hasan Doğan’ın vefatını öğrendikten sonra Bodrum’a hareket etti. Başbakan Erdoğan’a Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu eşlik ediyor.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’la Bodrum’a gitmek için yola çıktı.

52 yaşında kalp krizi sonucu vefat eden Doğan Ankara’da 14 Şubat tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul sonrası Futbol Federasyonu başkanlığına seçilmişti. Hasan Doğan, toplam 143 gün başkanlık yaptı.

HASAN DOĞAN KİMDİR?
Haluk Ulusoy’un ardından başkanlığı devralan Hasan Doğan, 1956 yılında Kastamonu’nun Abana ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da yapan Doğan, 1979 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra 1979-1980’de İngiltere’de lisan eğitimi aldı.

1981-1988 arası Koç Holding bünyesindeki Beldesan firmasında pazarlama koordinatörü olarak görev alan Doğan, 1988 yılında kurucusu olduğu Ramsey’in genel müdürlüğü görevini üstlendi. Aysel Doğan ile evli olan ve Zeynep ile Selim adlı 2 çocuğu bulunan Doğan, Ramsey A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Gürmen A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Kip-Teks A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Star Medya Yayıncılık Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü.

Doğan, Levent Bıçakcı’nın Futbol Federasyonu başkanı olduğu dönemde, federasyonda başkanvekili olarak görev almıştı.

Doğan’ın, bu görevleri dışında, İstanbul Sanayi Odası Meclisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sanayi Konseyi, Boks Federasyonu Yönetim Kurulu üyelikleri vardı. Futbol Federasyonu Başkanı olan Doğan, bunun yanında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyeliği ile Beşiktaş Kulübü kongre üyesiydi.

Hasan Doğan döneminde A Milli Futbol Takımı, İsviçre ve Avusturya’da gerçekleştirilen Avrupa Futbol Şampiyonası’nda yarı finale yükselerek, büyük bir başarıya imza atmıştı.

Doğan, son olarak Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ile olan sözleşmeyi 2012 yılına dek uzatmıştı.

Ben yeni öğrendim.Çok şaşırdım daha geçen gün Fatih Terim'i ikna ediyordu ayrılmasın diye.Başımız sağolsun Allah rahmet eylesin.
hasan doğan.jpg
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
#2
Allahtan rahmet diliyorum. Yakınlarına Rabbim sabır versin.
Paylaşım için teşekkürler Ezgi
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
#3
Allaha rahmet eylesin...

mekanı cennet olsun...

Rabbim sevenlerine sabır versin...

Türk Futbolunun başı sağolsun...

türk futbolu için unutulmaz bir federasyon başkanı oldu, 2008 avrupa şampiyonasında eşiyle beraber gösterdikleri milli takımımızın atttığı her gol sonraki sevinç gösterisi unutulmaz...

:( :( :(
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
#5
Allaha rahmet eylesin mekanı cennet olsun :)

Ailesine ve sevenlerine Allahım sabırlar versin :(
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
#6
Allah rahmet eylesin
futbol camiasının başı sağolsun yakınlarına sabırlar diliyorum
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
#8
Allah Rahmet eylesin,ailesine ve sevdiklerine Allah sabirlar versin
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
#9
murat kardeşim sana katılıyorum rabbim rahmet eylesin rabbim ailesine sabırlar ihsan eylesin
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
#10
haberi Tv den izledim,çok üzüldüm ,Allah rahmet eylesin ve
sevenlerine sabır versin:(
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
#12
çok kısa sürede sevdirmişti kendini spor camiasına.
Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun inşallah
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst