Facebook’a “dislike” özelliği geliyor

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi

  Facebook’a “dislike” özelliği geliyor
  [​IMG]

  Dünyanın en büyük sosyal ağlarından birisi olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg yaptığı açıklama ile milyonların merakla beklediği beğenmedim butonunun yakında hayata geçirilebileceğinin sinyallerini verdi.

  Beğendim butonunun tersi bir işlev ile paylaşımlarda beğenmeme gibi durumlarda kullanılabilecek olan dislike butonu hakkında ABD’nin California eyaletinde katıldığı bir oturumda Facebook için kullanıcılardan en fazla gelen talebin “beğenmedim” butonu olduğunu belirten Zuckerberg, Facebook’a ‘dislike’ butonu eklenmesinin sitenin kullanıcılarından gelen en yoğun istek olduğunun ve bunu hayata geçirmek için uygun bir yol bulunması gerektiğini söyledi.

  Ülkemizde de büyük bir yoğunlukta kullanılan facebook her geçen gün kendini yenileyerek kullanıcılarının taleplerine cevap vermeye çalışıyor. Bu yönde gelen talepler incelenince en büyük ilgi dislike yani “beğenmedim” özelliği alıyor. İnsanların günlük hayatlarını taşıdığı bu sanal ortamda hüzün ve sevinç, öfke ve mutluluk gibi pek çok duygu insanlar tarafından paylaşılıyor. Yapılan gönderiler beğeni bulduğu kadar karşı görüşlere de hedef olabiliyor. Beğenenlerin bunu gösterme hakkı olduğu kadar beğenmeyenlerin de duygularını gösterme hakkı olduğu düşünülse de ortaya tam bir kaos ortamı çıkacak gibi görünüyor.

  Düşünsenize paylaştığınız bir resim 20 beğeni alırken 150 beğenmedim ile karşınıza çıkarsa ne hisseder ya da beğenmeyen arkadaşlarınıza tepkinizi nasıl gösterirsiniz? Eğer ki eleştirilere açıksanız hiçbir sorun yok ancak eleştiri sizi kırıyorsa vay halinize.
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Facebook’a “dislike” özelliği
 1. Züleyha
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  407