Facebook virüsünden kurtulma yolları

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi


  Facebook virüsünden kurtulma yolları


  Facebook hesabınıza virüs bulaştığını fark ettiyseniz yapmanız gereken bu virüsü biran önce temizlemek. Ama önce facebook hesabınızda virüs olup olmadığından emin olmanız gerekiyor.

  Şayet;

  arkadaşlarınız sizden sürekli mesaj aldığından şikayet ediyorsa

  sizin bilmediğiniz sayfalar sizden habersiz beğenilmiş oluyorsa

  sizin haberiniz olmadan arkadaşlarınız etiketleniyorsa

  sizin bilginiz dışında duvarınızda gönderiler yapılıyorsa facebook hesabınıza virüs bulaşmış demektir. Sorunu bulduk şimdi ise çözümü halledelim ne dersiniz?

  Facebook virüsleri iki farklı şekilde ortaya çıkmaktadır. Bunlardan ilki facebook hesabınıza yüklenen zararlı uygulamalardır. Diğeri ise tarayıcınıza ulaşan virüslerdir.

  Her iki durumda da ilk yapmanız gereken bilgisayarınızı virüslerden temizlemek olmalıdır. Etkili bir antivirüs kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  Bilgisayarınızda virüs taraması yapıp bulunan virüslerden kurtulduğunuzdan emin olduktan sonra tarayıcınızı temizlemeniz gerekir. Uzantıları ve eklentileri gözden geçirerek ilk adımı atmanızda fayda var. Gereksiz olan ve bilginiz dahilinde kurulmayan eklenti ve uzantılardan kurtulun.

  Adwcleaner ile bigisayarınızı taratın bu program ücretsiz bir tarayıcı virüsü temizleme aracıdır. Facebook virüslerinden kurtulmada en etkili yöntemlerden birisidir. Bu programı indirip kurduktan sonra çalışmaya başlamadan önce bilgisayarınızdaki tüm tarayıcıların kapalı olduğuna emin olduktan sonra taramayı başlatabilirsiniz.

  Son olarak Facebook hesabınıza giriş yapın. Gizlilik ayarları kısmındaki Uygulamalar sekmesini tıklayın. Burada facebook uygulamalarınızı göreceksiniz. Bilmediğiniz tüm uygulamaları silin. Bu işlemin tehlikesiz bir işlem olduğunu söylemekte fayda vardır.

  Bütün bu işlemlerden sonra tek yapmanız gereken facebook hesabınızın şifresini güvenli bir şifre belirleyerek değiştirmek. Yenilediğiniz şifreyi kesinlikle kimseyle paylaşmayın.
   


Yükleniyor...