Facebook ve Skype Video görüşmesi için masaya oturdu

'Teknoloji Haberleri' forumunda Dark tarafından 20 Eki 2011 tarihinde açılan konu

 1. Facebook ve Skype Video görüşmesi için masaya oturdu

  Facebook ve Skype, Facebook kullanıcılarına video görüşme işlevinin sunulması için yeniden pazarlık masasına oturdu. İki şirket arasında geçen görüşmelerin sonucunda Skype kullanıcılarına kullandıkları yazılımın arayüzüne Facebook hesaplarını entegre etmelerine izin verilmiş ve Facebook üzerindeki aktiviteleri Skype yazılımı üzerinden görmelerine imkân sağlanmıştı.
  Bloomberg’in kaynaklarından aldığı bilgilere geçtiğimiz yıl yürütülen görüşmelerde video görüşme seçeneği de masadaymış. Ancak o zaman bir sonuca ulaşmak kısmet olmamış. Apple’ın FaceTime sisteminin giderek yaygınlaşması ve geçtiğimiz hafta tanıtılan çift kameralı iPad 2 nin de FaceTime aramalarını destekleyecek olması Facebook’un video görüşmelere olan ilgisini yeniden canlandırmışa benziyor.
  SlashGear’ın belirttiğine göre, aslında HTC’nin MWC 2011 de tanıttığı HTC ChaCha ve Salsa Facebook telefonlarında da Facebook kişileriyle görüntülü görüşme yapma imkânı sunulacak. Her iki telefonun ön yüzünde de kameranın bulunuyor olması, işin yazılımda yapılacak düzenlemelerle sonuca erdirilebileceğini düşündürüyor.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
Yükleniyor...