Facebook Timeline Zaman Tüneline Geçiş

'Sosyal Medya' forumunda EyLüL tarafından 27 Kasım 2012 tarihinde açılan konu


 1. Facebook Timeline Zaman Tüneline Nasıl Geçilir


  Facebook yeni ara yüzüyle kullanıcıları şaşırtmaya devam ediyor. San Francisco’da yapılan bir konferansta verilen bilgiler yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Tam olarak F8 ismiyle anılan bu özellik, timeline’da yapılan değişiklik ile profiliniz yepyeni bir görünüm alacaktır. Facebook bu yeni özelliğiyle eski durumları, fotoğrafları ve paylaşımları, bir zaman çizelgesi üzerinden yeniden ortaya çıkartmayı hedefliyor.

  Yeni profil tasarımında, Facebook Places sayesinde bulunduğunuz yerlerin bir haritasını görmek de mümkün. Bu özellik ile doğum yerinizi bile işaretleyebilirsiniz.Facebook Timeline özelliğinin bir kaç hafta içinde tüm profillerde uygulanması bekleniyor.Yeni Facebook’a geçmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

  Facebook’a giriş yaparak ve şu adrese girin; facebook.com Çıkan penceredeki yerlere isimler yazın. Devam’a basın, örnek Open Graph kısmına tıklayın Çıkan kutucuğa bir şeyler yazın geçin. Örneğin Read & Book Yazdıktan sonra Başlarken tıklayın. Bundan sonra en altta Save Changes and Next, Save Changes and Finish’e tıklayın..Şimdi Facebook profil sayfanıza gidin. Zaman tüneli dedikleri şeyi ve diğer yenilikleri görün.

  Denemeden görmek isteyenler facebook.com/about/timeline adresinden bakabilirsiniz. Ama kendiniz kendi profilinizde deneyince daha iyi fark edeceksiniz.
   


Yükleniyor...