Facebook sosyal hayatı zedeliyor

'Sosyal Medya' forumunda Blizzard tarafından 4 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu


 1. 'Facebook sosyal hayatı zedeliyor'
  İngiltere ve Galler Katolik Klisesi Başpiskoposu Vincent Nichols, Facebook ve MySpace gibi sosyal paylaşım siteleri başta olmak üzere sürekli internet üzerinden mesajlaşma şeklinde kurulan iletişimin sosyal hayatı zedelediğini söyledi.

  [​IMG]


  Özellikle gençleri uyaran Başpiskopos Vincent Nichols, bu tür bir hayat tarzına bağımlı olan gençler arasında niceliğin (kemmiyet) nitelikten (keyfiyet) daha fazla değer gördüğe dikkat çekti.

  "ARKADAŞLIKLARIN KAYBOLMASI İNTİHAR OLAYLARINA YOL AÇIYOR"

  Sosyal paylaşım siteleri üzerinden arkadaş edinmenin belli bir süre sonra bu arkadaşlık bitince intihar olaylarına yol açtığını vurgulayan Vincent Nichols, "Gençler arasındaki intihar olaylarında faktörlerden biri de bu arkadaşlık sitelerinden edindikleri sahte dostlukların bir şekilde sona ermesidir. Dostluk, arkadaşlık bir meta değildir. Dostluk azim ve fedakârlık gerektirir." dedi.

  Toplumların artık kendi aralarında yüz yüze arkadaşlıklar ve dostluklar yaratabilmek için kabiliyetlerini yitirdiklerini anlatan Başpiskopos, "Günümüzde aşırı mesajlaşma, e-posta ve sosyal paylaşım sitelerinin kullanılması ile telefonlaşma yüz yüze sohbet etmenin yerini aldı." diye konuştu.

  Artık insanların birbirlerinin beden dilini okuyamadıklarını ve yüzüne baktığında moralinin iyi olup olmadığını anlayamayacaklarını ifade eden Başpiskopos, "Elektronik aletlerin bu kadar yoğun kullanılması toplum üzerinde insanlık değerlerini yok olmasına sebebiyet veriyor. Facebook ve MySpace gibi iletişim araçları farklı bir toplum meydana getiriyor." uyarısında bulundu.
    2. Cevap: Facebook sosyal hayatı zedeliyor

  Hımmm öyle diyorsa bilir kişiler doğrudur.Dikkat etsinler Facebook severler:f196:
    3. Cevap: Facebook sosyal hayatı zedeliyor

  "ARKADAŞLIKLARIN KAYBOLMASI İNTİHAR OLAYLARINA YOL AÇIYOR"

  sadece burayı okudum açık ve net
    4. Cevap: Facebook sosyal hayatı zedeliyor

  Gerçekten Doğru... Beni Değiştiren FAceebook Değil, Bilgisayarın Ta Kendisi... Son 1-2 Yılda Eve Kapandım. Bilgisayar Başından Ayrılmaz Oldum. Salonda Ailemle Bile Oturmaz Oldum. İlginçtir Bu Anormalliği Farkındayım Fakat Bir Tepki Veremiyorum :S
    5. Cevap: Facebook sosyal hayatı zedeliyor

  Keşke bunu bizim imamlar söyleseydi.O zaman seyreleseydik gümbürtüyü...