Facebook,Film oluyor

Tüm dünyada milyonlarca üyesi bulunan Facebook, sinema dünyasının da ilgisini çekti.

29.08.2008 14:16
Mark Zuckenberg tarafından kurulan dünyanın en ünlü sosyalleşme sitesi ''Facebook'' beyazperdeye gelecek. Senaryo yazarı Aaron Sorkin, Facebook'un kurucularını ve kuruluş öyküsünü anlatan sinema filmi için hazırlıklara başladı.

BBC'nin internet sitesinde yer alan habere göre, 24 yaşındaki Zuckenberg tarafından kurulan ve tüm dünyada milyonlarca üyesi bulunan Facebook, sinema dünyasının da ilgisini çekti.

Tom Hanks'in rol aldığı ''Charlie Wilson'un Savaşı'' adlı filmin senaristi ve ABD'de yayımlanan ''The West Wing'' dizisinin yaratıcılarından Sorkin, senaryosuna destek olması için kendisine Facebook'ta bir kullanıcı hesabı da açtırdı.

Sony şirketi tarafından gerçekleştirilecek projenin yapımcılığını Scott Rudin'in üstleneceğini belirten 47 yaşındaki Sorkin'in en önemli sıkıntısı ise ''Facebook''a oldukça yabancı olması. ''Facebook'tan pek anlamıyorum'' diyen Sorkin, bu nedenle üye olduğunu, açtırdığı hesap sayesinde projesine katkı sağlamayı amaçladığını söyledi.

Pek çok kullanıcının karşılaştığı sorunun kendi başına da geldiğini belirten Sorkin, Facebook'ta kendisi adına alınmış başka üyeliklerin ve sayfaların da bulunduğunu gördüğünü, bunun da hoşuna gittiğini ifade etti.

Bu filmi çekerken Facebook üyelerinin yardımına ihtiyacı bulunduğunu ve destek beklediğini de belirten Aaron Sorkin, ''Dürüstçe söylemek gerekirse gerçekten buranın nasıl işlediğini bilmiyorum. Onun için Facebook'tayım'' dedi.

AA

Facebook, Şubat 2004'te Harvard Üniversitesi'nde eğitim gördüğü yıllarda Mark Zuckenberg tarafından kuruldu. Zuckenberg tarafından arkadaşlarıyla haberleşmek amacıyla oluşturulan ve ilk zamanlarında sadece ABD'de öğrenim gören üniversiteliler için tasarlanan Facebook'un bugün dünya çapında 100 milyondan fazla üyesi bulunuyor.
 
Üst