Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir

'Sosyal Medya' forumunda EyLüL tarafından 3 Ocak 2013 tarihinde açılan konu


 1. Facebook Arama Geçmişi Silme


  Özellikle bilgisayarınızın başından kalkmadan kişisel gizliliğinizi korumanın en basit, hızlı ve ağrısız yoludur arama geçmişini silmek. Böylelikle meraklı gözler bilgisayarınızda aradığını bulamayacak ve siz de belki başınızı büyük bir ağrıdan kurtaracaksınızdır. Facebook uzun zamandır kullanıcıların yaptığı tüm aramaları arşiv halinde kaydetmekteydi..

  Facebook hesabınıza giriş yapan herhangi biri şimdiye kadar Facebook üzerinde neler arattığınızı görebilir. Bu nedenle Facebook üzerinde yaptığınız her aramanın kaydedildiğini bilerek hareket etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

  Facebook yaptığınız aramaları kaydedip listelediği gibi isterseniz bu aramaları silmenize de izin vermektedir.

  Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardından sol üst bölümdeki isminize tıklayarak veya sağ üst bölümdeki resminize tıklayarak profilinize giriş yapıyorsunuz.

  Ardından Facebook profil sayfanız üzerinde kapak fotoğrafının hemen sağ alt bölümünde bulunan Hareketler Dökümü sekmesine tıklıyoruz.

  Yeni açılan Hareketler Dökümü sayfası üzerinde sol tarafta bulunan Fotoğraflar, Beğenmeler ve Yorumlar altındaki DAHA FAZLA butonuna tıklıyoruz.

  Açılan menünün en alt kısmında Ara butonunu göreceksiniz. Ara butonuna tıklayarak işlemimize devam ediyoruz.

  Ve işte Facebook'un arama kayıtlarımız tek tek ay ay yıl yıl tuttuğu arama sayfasıyla karşı karşıyayız. Geçmişten günümüze Facebook üzerinde aradığınız her şey karşınızda.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Hemen dehşete düşmenize gerek yok! Sağ üst bölümde bulunan Arama Kayıtlarını Sil butonu yardımıyla tüm arama kayıtlarını kolayca silebilirsiniz. Geçmiş olsun Facebook'un yıllardır sizin haberiniz olmadan kaydettiği tüm arama kayıtlarını tek seferde silmiş oldunuz.
    2. Cevap: Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir

  ama silme işleminden sonra arkadaşlar kısmına yada abonelikler kısmına tıkladığımızda yine karşımızı silmiş olduklarımız çıkıyor,
  bunun çözümü yokmudur