Eyvah halam dizisi


Star’dan yeni bir dizi
4 yaramaz çocuk ve otoriter bir hala... Eyvah Halam, Çarşamba akşamı Star TV ekranlarında izleyici ile buluşacak.

Yapımcılığını D Productions’ın yönetmenliğini Kemal Uzun’ un üstlendiği senaryosunu Fethi Kantarcı ve Barkın Şenüren’in yazdığı başrollerini, Defne Yalnız, Rasim Öztekin, Ece Çeşmioğlu, Doğaç Yıldız, Zeynep Özkaya, Akçahan Akça, Özgül Koşar, Kaan Yılmaz, Sait Genay, Oğuz Oktay, Ajlan Ünal, Mert Hürol, Barış Başar, Ercüment Aydın, Ertuğrul Şakar, Alican Yılmaz ve Faruk Güncan’ ın paylaştığı yeni dizi “Eyvah Halam” Star TV’de 30 Temmuz Çarşamba günü izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Türk sinemasının sevilen isimleri Rasim Öztekin ve Defne Yalnız’ın başrollerini paylaştığı Eyvah Halam’da, İki Aile dizisi ile tanınan çocuk oyuncular Ece Çeşmioğlu, Doğaç Yıldız, Zeynep Özkaya ve Akçahan Akça rol alıyor.

Eyvah Halam; anne ve babaları Nepal’e tatile giden Tibet, Asya, Toprak ve Su adlı 4 kardeşin, Çinli bakıcıları Kim ile birlikte yazı geçirmek üzere otoriter halaları Kamuran’a emanet edilmeleriyle başlayan eğlenceli maceralarını konu alıyor.YAPIM:
D PRODUCTIONS
DRAMALAR DİREKTÖRÜ:
LALE EREN
UYGULAYICI YAPIMCI:
ÜMİT ÖZER
YÖNETMEN:
KEMAL UZUN
SENARYO:
FETHİ KANTARCI
BARKIN ŞENÜREN
MÜZİK:
CEM ERMAN
YAYIN KANALI:
STAR TV YAYIN TARİHİ:
30 TEMMUZ 2008
OYUNCULAR:
Defne Yalnız(Kamuran),
Rasim Öztekin(Hilmi),
Ece Çeşmioğlu(Asya),
Doğaç Yıldız(Tibet),
Zeynep Özkaya(Su),
Akçahan Akça(Toprak),
Özgül Koşar(Kim),
Kaan Yılmaz(Mert),
Sait Genay(Nihat),
Oğuz Oktay(Mükerrem),
Ajlan Ünal(Hilal),
Mert Hürol(Rasim),
Barış Başar(Muharrem), Ercüment Aydın(Nizami), Ertuğrul Şakar(Seyfi),
Alican Yılmaz (Burak),
Faruk Güncan(Lütfü)--1.BÖLÜM ÖZETİ--
4 YARAMAZ ÇOCUK...
1 OTORİTER HALA...
“EYVAH HALAM” BAŞLIYOR...
Anne ve babaları Nepal’e ruhsal dinlenme tatiline giden Tibet, Asya, Toprak ve Su’adlı 4 kardeş Çinli bakıcıları Kim ile birlikte yazı geçirmek üzere otoriter halaları Kamuran’a emanet edilirler. Hala Kamuran yıllar boyu görev yaptığı kasabaya, emekliliğinden sonra da yerleşmiş,kasaba halkı tarafından sevilen ve saygı duyulan eski bir öğretmendir. Üstelik son derece disiplinli ve aşırı derecede cimridir.Çocuklar istemeye istemeye Halalarının evine yerleşirler. Kendi evlerindeki rahatlığa ve konfora alışık olan 4 kardeşte halalarının kurallarını öğrenince tam anlamıyla attan inip eşeğe binerler.Kardeşlerin en büyükleri olan Tibet ve Asya daha ilk akşamdan kaçıp Çeşme’ye arkadaşlarının yazlık evine gitmeye karar verirler.Ancak paraları yoktur,babalarının bıraktığı harçlıkları da halalarına kaptırmışlardır.Mecburen halalarının evinde ekstra iş yapıp para kazanmak zorundadırlar.Ev boyayan,bahçe temizleyen,evi toplayan çocuklar bir an önce bu esir kampından kaçmak için fırsat kollarlar. Kasaba’ya yeni yerleşen yan komşu soradan görme Hilmi ise Kamuran’a çıldırtan bir teklifte bulunur.Kamuran Hilmi’den hiç hoşlanmazken çocuklarından ukala oğlu Mert de Tibet ile kapışır.Kamuran’ı teklifine razı edemeyen Hilmi ise başka bir plan hazırlar.İki kaçma girişimi başarısızlıkla sonuçlanan çocuklar sonunda güvenilir bir kaçış yolu bulurlar.Halalarının yemeğine uyku ilacı koyup kaçarlar.Ancak onları büyük bir süpriz beklemektedir.
Kaynak Productions
 
Son düzenleme:
Üst