Evde yapılabilecek işler nelerdir

#1

Ülkemizde özellikle gençler arasında yaşanan işsizlik sorunu ve ailenin çalışmayan bireylerinin aile bütçesine katkıda bulunmak istemesi insanları evden yapılabilecek işler aramaya yöneltmektedir. Günümüzde internetin yaygınlaşması ile birlikte evden internet üzerinden iş olanakları da artmıştır.

İnternet üzerinden yapılabilecek işler belirli yazılımları öğrenmeyi gerektirdiğinden herkes için uygun olmayabilir. Bu yazımızda zaten sizde var olan özellikleri ve yetenekleri kullanarak evinizden yapabileceğiniz bazı iş fikirleri bulabilirsiniz. Bu iş fikirlerini kendi eğitiminize ve donanımınıza uyarlayabilir ve aile bütçeniz için ekstra gelir oluşturabilirsiniz.
Özel Ders

İngilizce, Almanca, Fransızca biliyorsanız her zaman öğrenci bulma imkânınız var. Lisana hâkim olma derecenize göre başlangıç aşamasından ileri düzeylere kadar öğrencilere evinizde ders vermeniz mümkün. Özellikle Japonca, Çince ve daha az bilinen dillerden birine hakimseniz öğrenci bulmakta hiç zorluk çekmeyeceğinizi garanti ederiz. Özel ders verenlerin bilgilerini yükleyip öğrenci bulabildikleri Türkçe web sitelerine ilan bırakabilirsiniz.

Lisan dersleri dışında herhangi bir dilde gramer hakimiyetinize güveniyorsanız online çeviri hizmetleri de evden yapabileceğiniz işlerden biri olabilir. Pek çok tercüme bürosu özellikle Çince, Hintçe, Japonca gibi dillerde yazılı tercüme yapacak eleman ihtiyacı duymaktadır.
Web Tasarımcısı

Eğer bir web tasarımcısının kullanması gereken programları biliyorsanız bir tasarım ajansına bağlı olarak evinizden çalışabilirsiniz. Bir firmaya bağlı çalışmak istemiyorsanız yerli ve yabancı ilan sitelerine portfolyonuzu yükleyebilir müşterilerin sizi bulmasını sağlayabilirsiniz. Web tasarımına merakınız varsa özellikle büyük şehirlerde pek çok özel kurs bulunmaktadır.
Spor Hocası

Özellikle üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olanlar için ideal bir evden yapılacak iş olan spor eğitmenliği son yıllarda sağlıklı yaşam şekillerine olan ilginin armasıyla paralel olarak yoğun talep görmektedir. Spor hocası olarak kendi evinizde ya da müşterilerinizin evinde hizmet verebilirsiniz.
Organizatör

Evden yapılabilecek işler arasında organizatör olmayı da sayabiliriz. Tabii bir anda sosyete düğünü düzenlemeyeceksiniz ama öncelikle arkadaş çevrenizden başlayarak şirket yemekleri, mağaza açılışı, doğum günü partileri gibi organizasyonlar ayarlayabilirsiniz. İyi bir organizatör olabilmek için ayrıntılara dikkat etmeli ve tedarikçilerinizi iyi seçmelisiniz. Öncelikle kendi iş planınızı ve organizasyonunuzu yapmanız gerekir.
Catering

Yemek yapma konusunda kendinize güveniyorsanız sadece 2-3 kişi için değil de 15-20 kişi içinde aynı kalitede yemek yapabileceğinizi düşünüyorsanız küçük işletmeler için hazır yemek hizmetleri verebilirsiniz. Ayrıca arkadaş çevrenizde düzenlenen organizasyonlara ve yemekli toplantılara catering hizmeti sağlayabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız evden yapılabilecek işler listesi sizin sahip olduğunuz özelliklere göre genişletilebilir. Gitar veya piyanı dersi vermek, el işi mumlar yapmak, el işi atkı bere örmek, dantel işleri, cam ve ahşap boyama gibi pek çok hobiyi evden yapılabilecek bir işe dönüştürmeniz özellikle internetin bu ürünlerin satışı alanında sağladığı avantajla mümkün.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst