Etli ekmek hamburgeri yendiEtli ekmek hamburgeri yendi


KONYA’da açılan fast food salonları, etli ekmekle rekabet edemiyor. Türk Mutfağı Uzmanı Nevin Halıcı, ilde açılan hamburgen salonlarının, etli ekmekle rekabet edemeyince kapandıklarını, ya da etli ekmek satmaya başladığını söyledi. Halıcı, Konya’nın ünlü yemeklerinin başında gelen etli ekmeğin geçmişinin yüzyıllar öncesine kadar dayandığını, 1806’da kente gelen bir seyyahın Konya ve çevresinde ‘’etli ekmek’’ yediğini seyahat notlarına aktardığını söyledi. Etli ekmeğin, Mevlevi mutfağında yer aldığını da söyleyen Halıcı, etli ekmeğin eşsiz lezzetine varanların bu yemekten asla vazgeçemediklerini de özellikle belirtti.
 
etliekmek bir yana dünya bir yana
yemeksiz akşamların tek kurtarıcısı, şehir dışından gelen misafirler için bulunmaz bir ziyafet, ne pişircem ne ikram etcem diye düşünmeye gerek kalmıyor, yavaş yavaş tüm Türkiyeye yayılıyor belki ama Konyada yenen etliekmeğin yerini hiçbiri tutmaz yolunuz düşerse Bolu lokantası yada Havzan etliekmekte yemenizi tavsiye ederim (reklama girdi galiba pardon )
 
Evet gerçekten konyadaki etli etmek hiç bir yerde yok... Havzan müthiş bu konuda.. (Reklam sayılmaz sadece tavsiye)
 
Bende Havzanı öneririm özellikle son açılan şubesi aşmış kendini artık bu konuda tek kelimeyle harikaa..

Bilgiler için teşekkürler mostar hamburger bizim damak tadımıza her zaman tersti bence (yani en azından benim ) etli ekmegi hiç bir şeye değişmem..
 
tesekkürler

etli ekmek bir yana hamburger bir yana etli ekmeyin yerini hiç bisey tutamaz.. tam iftar hazirligi yaparken gözüm etliekmeye gitti yemis kadar oldum sagol Mostar...
 
yav etli ekmek hamburgeri deyince naptınız bizim etli ekmege
diyecektim :))
gerçekten türkiyenin neresinde karşılaştıysam konya ve havalisinde
yapılan kadar lezzetli olmamıştır.
 
selam mostar

tskrlr mostar tskrlr hazan isallah gelirsem konyaya dedigin yeri arayıp bulacam ben yemedim hiç etli ekmek
 
Seneler öncesinde yemiştim Konyada. Geçen yıl da Ankara'da yedim ama konyada yapılanın tadı bir başka idi.
 
Üst