Eski sevgilinizi nasıl unutursunuz?

'Sosyal Konular' forumunda Gazel tarafından 12 Aralık 2008 tarihinde açılan konu


 1. Biricik aşkınız sizi terk etti ve bütün hayatınız harabeye döndü. Muhtemelen hemen onu arayıp geri dönmesi için yalvarmak istiyorsunuz. İşleri yoluna koymak, barışmak için her şeyi yapmaya hazırsınız. Fakat ne yaparsanız yapın geri dönmeyeceğini anladınız.

  Şimdi yapmanız gereken tek bir şey var. Onu unutmak, söylemesi çok kolay fakat erkeklerin yapmakta en çok zorlandıkları şeylerden birisi olduğunu hepimiz biliyoruz. Eski sevgilinizi en kısa zamanda unutmak için yapmanız gereken 10 şeyi aşağıda sıraladık.

  1- İlişkinizin bittiğinden emin olun.

  İlişkinizin tamamen bittiğini ve bir daha bir araya gelmeyeceğinizi anlamak çok önemlidir. Eğer hala aklınızın bir köşesinde barışabileceğiniz fikri varsa eski sevgilinizden artık sizi sevmediğini duymanız gerekebilir. Zaten hala peşinden gidiyorsanız bir süre sonra sizden kurtulmak için bir daha beraber olmanızın mümkün olmadığını söyleyecektir. İşte bu andan itibaren iyileşme süreciniz başlar.

  2- Eski sevgilinizle kesinlikle görüşmeyin
  İlişkiniz bittikten sonra kesinlikle görüşmemelisiniz yoksa unutma süreciniz yıllarca sürebilir. Sakın yalvarmayın hele ağlamayı aklınızdan bile geçirmeyin. Sarhoş olup aramayın. E-mail göndermeyin. Hediyeler gönderip radyodan şarkı istemeyin. MSN ve Facebook’ta durumunuzu “Kırık Kalpler sokağında” veya “Keşke şimdi burada olsaydı” gibi duygusal fakat küçük düşürücü cümleler yazmayın Sizinle görüşmek isterse zaten sizi arayacaktır. Hatta kısa bir süreliğine geri dönse de bunun geçici bir durum olduğunu aklınızsan çıkarmayın. Tekrar beraber olmayı ne kadar çok istediğinizi biliyor ve hiç umurunda değil. İyisi mi bu duruma hiç düşmeyin.

  3- Hissettiklerinizi kâğıda dökün
  Eski sevgilinize nasıl perişan olduğunuzu, ne kadar berbat hissettiğinizi anlatan bir mektup yazın. Sonrada bu duygulardan kendinizi sıyırıp, mektubu çöpe atın. Mektubu sakın göndermeyin. Bundan sonradan pişmanlık duyacağınız ortadadır. Gönderirseniz muhtemelen mektubu hem kız arkadaşlarına hem de yeni erkek arkadaşlarına gösterip dalga geçecektir..

  4- Arkadaşlarından kaçının-Takıldığı yerlere gitmeyin.
  Eski sevgilinizin çevresinde takılmayın, hoş karşılanmayacaktır. İlk birkaç ay gidecek yeni yerler bulup yeni arkadaşlar edinin. Eğer arkadaşlarınızdan eski sevgilinizle hala görüşmek isteyen olursa zaten sizin arkadaşınız sayılmazlar, onlardan da kurtulabilirsiniz, en azından geçici olarak. Bir süre geçtikten sonra, eski çevrenize normal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

  5- Onu hatırlatan her şeyi atın.
  Her şeyi yakmak zorunda değilsiniz fakat resimleri, hediyeleri, giyecekleri ve mektupları kesinlikle atın veya en azından göremeyeceğiniz bir yerlere kaldırın. Eğer bunu yapmak gardırobunuzun yarısını atmanızı gerektirse bile yapın, eğer herhangi bir obje eski sevgilinizi hatırlatıyorsa gitsin. Akıl sağlınızı korumak için biraz fedakârlık yapmanız gerekebilir.

  6- Size ait olan şeyleri geri almaya çalışmayın
  Elmas yüzük veya benzer bir şey değilse geri almak için eski sevgilinizle görüşmeye değmez. DVD’ler, giysiler, yedek diş fırçanız… Bırakın hepsi onda kalsın. Düşünün bir çift boxer için onunla tekrar karşılaşmaya değer mi? Önemsiz birkaç parça eşya için saygınlığınızı kaybetmeye değmez.

  7- Arkadaşlarınızla takılın.
  Erkek arkadaşlarınıza eski sevgilinizin size layık olmadığını söylemelerine izin vererek başlayabilirsiniz. Muhtemelen size dünyadaki son kadın olmadığını da hatırlatacaklardır. Erkek arkadaşın güzel tarafı bütün kadınlar gitse de onlar her zaman yanımızdadırlar ve kendimize gelmemize yardımcı olurlar.

  8- Özgürlüğünüzün tadını çıkarın.
  Özgürlüğün muhteşem tadını çıkarmaya başlayın. Sadece eski sevgiliniz onaylamadığı için yapamadığınız onlarca şey olmalı, şımartın kendinizi. Seyahat edin, gemi maketi yapın, tuttuğunuz takımın kombinesini alın, saatlerce Play Station oynayın, bütün hafta sonu maç seyredin aklınıza ne geliyorsa. Kızgınlığınızı ve stresinizi atacak yeni bir aktiviteye bile başlayabilirsiniz. Mesela boks yapabilirsiniz.

  9- Kötü zamanlarınızı hatırlayın.
  Eğer hala zaman zaman aklınıza geliyorsa beraberken kötü geçirdiğiniz, kavga ettiğiniz hatta bir an için ayrılmayı düşündüğünüz zamanları düşünün.

  10- Başka kızlarla beraber olun.
  Başka bir kızla beraber olmak size tekrar erkek olduğunuzu hissettirecektir. Kalbi kırık birçok erkeğin kendine gelmek için uyguladığı bir tekniktir. Kısa sürelide olsa kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

  Bonus: Kıskandığı bir kızı baştan çıkarın.

  Daha önce baktığınız için fırça yediğiniz kızları hatırlayın, bir tanesini ayartırsanız eski sevgiliniz muhtemelen delirecektir.

  Aklınızdan Tamamen Çıkarın
  Eski sevgilinizi hayatınızdan çıkarmak zihinsel ve duygusal olarak çok zorlu bir süreçtir. Ancak unutmayın hayat devam ediyor ve üzülmek için çok kısa. Sizi hak edecek çok daha iyi birisini bulacağınızı aklınızdan çıkarmayın.
    2. gazel bu yazıyı bir erkek yazsaydı hadi hemcinsini kayırıyor derdim ama erkeklere bu aklı vermekle hemcinslerine zarar veriyorsun :f84:
    3. Aman batti balik yan gider ne olacakmis Sevgi olsun yterki tskler emegine saglik
    4. 8- Özgürlüğünüzün tadını çıkarın.
  Tuttum bunu :)
    5. gerçekten seviyorsan asla unutamassın
    6. Erkek yada bayan olsun kalbinizden çıkarmadıkça sevgilinizi unutamassınız :f63:

  Amma konuştum yaff:f30::f30:
    7. Aslında bu aşamaya gelmeden sevdiğinizi nasıl
  elinizde tutabilirsiniz ?
  Bir dahaki konu bu olsun Gazelcim.....:f63:
    8. Aklınızdan Tamamen Çıkarın

  en iyisi bu olsa gerek :f40:
    9. Eee adı eski sevgiliyse zaten unutulmaya mahkum :f106:
    10. 8- Özgürlüğünüzün tadını çıkarın.