Eşinizle Sorunlarınız mı Var? O zaman Avucunuza BakınEşinizle Bir Sorun Yaşarsanız Avucunuza Bakın


Sorunsuz evlilik mi dediniz? Niye sorunsuz olmak zorunda evlilikler? Neden insanlar sırf evlilik sorunsuz olmak zorunda diye düşünmekteler? Oysa başka her yerde sorun var. İnsan ilişkilerinin her türlüsünde sorun var. kabul edelim ki; iki insanın olduğu her yerde sorun vardır. Hele de eşler arası sorunlar ve pürüzler olmazsa olmazdır neredeyse. Bir de aşk için bir araya gelmişseniz, ister aşkın sonucunda, ister aşkı inşa etmek üzere sorunsuz ve pürüzsüz yaşamanız bir şeylerin doğal olmadığına işaret eder. Ne zaman eşinizle bir sorun yaşasanız avucunuza bakın. Sorunların olabilirliğini kabul ederseniz Çözümlerinizde hemen elinizin altında, avucunuzun içinde.... sevildiğinizden ve sevdiğinizden şüpheye düşerseniz avucunuzu açıp parmaklarınızı sayın.
Baş parmağınıza bakın önce. Size en yakın olan parmağınız. Diğer dört parmağın hareketlerini anlamlı kılan o. Gerektiğinde her parmağın yanında hazır oluyor, yardımına koşuyor. Vazgeçebilir misiniz başparmağınızdan?

Peki ya eşinizden? Size en yakın o iken kesip atabilir misiniz onu hayatınızdan? Her halinizde hemen yanı başınızda olmuşken ve olmaya hazırken, gözden çıkarır mısınız eşinizi? Hayatınızda başka her şey onun yakınlığı ile sevimli geliyor değil mi size? Bütün akrabalarınızla ilişkilerinizi eşinizin yakınlığı anlamlı kılıyor değil mi?
Şimdi de işaret parmağınıza bakın. Güzel bir şey görseniz hemen onu uzatırsınız. Beğendiklerinizi gösterirsiniz onunla. Doğru olanı onunla işaret edersiniz.

Eşinizi de onca insan arasından parmakla gösterilir bulmuyor musunuz? İlk gördüğünüzde, ilk sevdiğinizde, yüreğiniz ilk ısındığında, kalbiniz tıpkı işaret parmağınız gibi onu göstermişti size. Şimdi nasıl yalancı çıkarırsınız kalbinizin işaretini? Nasıl güvenmezsiniz kalbinizin seçimine? Hem sonra işaret parmağınızın göstermeye değer bulduğu güzel şeyler yaşamadınız mı onunla? İşaret parmağınızın göstermeye değer bulduğu doğruları paylaşmadınız mı onunla? Şimdi kesip atacak mısınız işaret parmağınızın size gösterdiğini? Elinizin tersiyle itecek misiniz kalbinizin işaret ettiğini?

Orta parmağınıza bakın şimdi. En uzunu o parmaklarınızın arasında. Yüksekte duruyor. Hepsinden öteye uzanıyor. Vazgeçebilir misiniz orta parmağınızdan? Hepsinden uzun diye lüzumsuz görürü müsünüz onu?

Peki ya eşiniz? Bütün kadınlar yada erkekler arasında kalbinizin sırlarına aşina olacak kadar farklı değil mi o? Bütün kadınlar ve erkekler arasından sizin için özel olarak sıyrılıp gelmiş değil mi? O sizin için en yüksek konumda değil mi? Sizi başka bütün erkekler ve kadınların üzerinde tutmadı mı? Vazgeçebilir misiniz ondan şimdi? Onu herhangi bir kadın yada erkek gibi görebilir misiniz?

Şimdi de yüzük parmağınıza bakın. Parmağınızı ne zamandır çevreleyen o altın yada gümüş halkayı ilk taktığınız günü düşünün. Ne kadar heyecanlıydınız değil mi? Hayatınızın kadınını yada erkeğini bulduğunuz o günü yeniden yaşayın. Tekrar bakın eşinizin gözlerinin içine. Onu kendinize biricik yapan sırrı yeniden hissedin. Eşinizin sırf size razı olması onu sizin için biricik yapmaya değmiyor mu? Şimdi yüzük parmağınızı atabilir misiniz elinizden?Ve son olarak serçe parmağınıza bakın. Ne kadar da incecik ve zayıf değil mi?

Eşinizin kalbi gibi. Size sırlarını açmış, sizin sırlarınız paylaşmış bir kalp sizin için süslenip bezenmiş paha biçilmez bir ayna gibidir. Bakınca kendinizi gördüğünüz bu ayna, öylesine kırılgandır ki, sizden gelecek küçük bir fiske parçalayıp köreltebilir onu. Özellikle size karşı savunmasızdır ve özellikle sizden gelecek darbeler onu en hassas yerlerinden çatlatabilir. Başkası karşısında bu kadar kırılgan değildir eşiniz. Tıpkı serçe parmağınız gibi... şimdi dilerseniz vazgeçin serçe parmağınızdan. Nasılsa ince ve zayıf diye koparıp atın onu elinizden. Hiç olur mu?

Şimdi yeniden bakın ellerinize!beş parmağın beşi birden aşkı gösteriyor. Avuçlarınızın içinde hissedin aşkı şimdi. Aşk elinizin altında! Canlı, sıcak ve yakın....
 
Eşinizle Sorunlarınız mı Var? O zaman Avucunuza Bakın

Ben cannu ; yazı çok hoşuma gitti.Karamsarlık abidesi olarak ;kendi adıma bazı değerlerimi unuttuğumu hatırlattı.Sağ olasın,eline sağlık.....
 
Eşinizle Sorunlarınız mı Var? O zaman Avucunuza Bakın

Eşinizle Sorunlarınız mı Var? O zaman Avucunuza Bakın:

Hmmm, avuç içimizi ve 5 parmağı eşimize hatırlatmak için göstersek sorunlar daha çabuk çözülür
 
Eşinizle Sorunlarınız mı Var? O zaman Avucunuza Bakın

Eşinizle Sorunlarınız mı Var? O zaman Avucunuza Bakın:

Hmmm, avuç içimizi ve 5 parmağı eşimize hatırlatmak için göstersek sorunlar daha çabuk çözülür
Şiddet yok şiddet yok chemist efendi :f72: hayırdır bu sıralar dayak aklından çıkmıyor senin. Ya cocukları şiddet kullanarak yola getirmeye kalkışıyorsun ya da sorunlu eşi.
Artık diyorum ki,sorun bizim chemisttemi.
 
Eşinizle Sorunlarınız mı Var? O zaman Avucunuza Bakın

Şiddet yok şiddet yok chemist efendi :f72: hayırdır bu sıralar dayak aklından çıkmıyor senin. Ya cocukları şiddet kullanarak yola getirmeye kalkışıyorsun ya da sorunlu eşi.
Artık diyorum ki,sorun bizim chemisttemi.

Sorunlu ettin ya beni wish alıcağınn olsun.. İşin şakası tabiki herşeyin konuşarak ve anlaşarak çözümlenmesi gerekir. Şiddet kullanarak kesiliklee problem çözülenemez daha da problem yaratır ama bunu bi türlü anlatamadımmmm maalesef :f117: Erkanla beraber mosmor görüyoruz dünyayıı..
 
Son düzenleme:
Eşinizle Sorunlarınız mı Var? O zaman Avucunuza Bakın

Sadece evlilikler mi aşksız kalan, nerde kaldı sevdiği uğruna her şeyi göze alan, nerde kaldı sevdiğini ilelebet bekleyen âşıklar ve yine nerede kaldı yanıbaşında olduğu halde gizlice seven onun için dua eden... Ben buradayım!

Nasıl atladım daha önce bu yazıyı…
Yazıyı okuduğumda, günümüzde aşk ve sevgi dediğimiz şeyin ne kadar yüzeysel ve yavan kaldığını hissettim. Evliliğin aslında zor ama bir o kadar da güzel olabileceğini düşündüm. Evet, bir insanı öyle ya da böyle değil nasılsa öyle kabul etmeninin önemini fark ettim. Bu güzel yazı için teşekkür ederim, yüreğinize sağlık!
 
Üst