Eroinle Dans - Canan Tan (Alevden Küle)..

eroinle dans.jpg

Kitabın Arka Görseli..

Screenshot_1.jpg

"Eroinle Dans", yalnızca bir eroin öyküsü değil. Sigara ve içkiyle başlayıp esrar, kokain, sakinleştirici ya da uyarıcı haplarla süren, uzun, upuzun bir yolun son noktası eroin.
Uyuşturucu için, aile düzeni bozuk gençlerin sığınağıdır, diye yaygın bir kanı vardır toplumumuzda. Ne büyük bir yanılgı!
Merak, macera arayışı, çarpık ilişkilerin yaşandığı arkadaş çevreleri, rastlantı sonucu içinde bulunulan topluluğa uyum çabaları, bu konulara en uzak duran kişileri bile nasıl da içine çekebiliyor.

Romanımızın iki kahramanı var: Eylül ve Dünya.
Dünya, parçalanmış bir ailenin dışlanmış bireyi. Eylül ise ailesinin biricik prensesi; el bebek gül bebek büyütülmüş en iyi okullarda okutulmuş pırıl pırıl bir genç kız. Yolundan sapmasını haklı çıkaracak hiçbir dayanağı yok.
İkisinin, uyuşturucu ortak paydasında buluşması, alevin küle dönüştüğü noktaya el ele yürümeleri düşünülemez bile.
Ancak, çok güçlü arkadaşlık ve dostluk bağları bile bataklığa sürükleyebiliyor insanları. Romanımızda olduğu gibi...
 
Ben kitabı bugün aldım.. Ama bendeki kitabın arka görseli farklı.. Benim kitabımda okuyucu yorumlarına yer verilmiş.. İşte o yorumlar..


"Bugüne kadar okuduğum en etkileyici eroin kitabıydı. İleride bir çocuğum olur da, 'Bana bir kitap önerebilir misin?' diye sorarsa,'Al evladım oku!' diyebileceğim ilk kitabı sayenizde edinmiş oldum."

Gözde Bursalıoğlu / Öğrenci


" Seçtiğiniz konu için aklınıza, akıcı ve sade dilinize; İstanbul'u, İzmir'i bazen bir rehber, bazen bir gurme gibi yazan kaleminize, gençleri (ortamları, aileleri,zaafları,çıkmazları,seçicilikleri,açmazlar,güvenleri..) uyuşturucu ve uyarıcı safsatalarıyla değil; gerçek ve abartısız haliyle anlatan yüreğinize sağlık. Umarım herkese ulaşır bu kitap. Çünkü; yadsınamayacak kadar gerçek!..."

Arzu Encan / Bankacı"... Seninle ortak tanıdıklarımız var. En önemlisi de eroin. Tam 4 yıl 3 ay 16 gün önce terk ettiğim sevgilim... Ve ortak bir hedefimiz varmış. Edebiyatı eroinle tanıştırmak! Yıllarca hayalini kurduğum bir şeydi bu. Yazmak, eroini yazmak. Unutulmuş insanları, yitirdiklerini yazmak! Ama sadece eroini değil, onca kitapta eksik olan sevgiyi de yazmak istemiştim. Tıpkı senin gibi. Eroini anlatan herkes sevgi eksikliğinde, yapayalnız, terk edilmiş insanlardı, Dünya gibi. Ama hiç kimse Eylül'ü anlatmıyordu. Hiç kimse mutluluğa doymuş insanın da eroine dokunabileceğini bilmiyordu sanki. Oysa bilen birileri varmış... O kadar güzel belirtmişsin ki bu gerçeği. Sana yürekten teşekkür ediyorum. Benim yapamadığımı yapıp bana cesaret verdiğin için..."

Yaşamın içinden gerçek bir Eylül
 
Sadece gençlerin değil, bence küçük-büyük herkesin özellikle ailelerin okuması gereken bir kitap… Gerçeklerin gizli kalmış taraflarını bire bir yansıtan ve günümüzde oldukça önemli bir yer edinmiş eroini bir insan ancak bu kadar güzel anlatabilir.

Tanıtım ve tavsiyene teşekkürler Aysel!..
 
bu kitaba iki gün önce başladım ve bu gün bitirdim !! gerçekten çok etkileyici bir kitaptı. bende kitaptaki eylülün erkek olanı sayılabilirim. gerçekten anlatılanlar bize başlamadan söykleyenlerden farksızdı .. en çokta kitapta geçen şu kelime ^BİKEREDEN BİŞEY OLMAZ ^^ :) gerçektende oluyo ama . yazarıda tebrik ederim yaşanan olayları tüm çıplaklığıyla göstermiş. bu arada ismim poyraz tabi gerçek olanı farklı... eylülle alev gibi bişey diyelim... temizlendiğim an gerçek kimlik ismimi kulanıcam inşallah
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
öncelikle şunu söylemeliyim ki eylül karakteri beni yansıtıyor. kendisiyle ilgili çatışmaları, iç hesaplaşmaları iç sesini dinleyerek hareket etmesi kendini istediği zaman frenlemesi ve en önemlisi istediği zaman birşeyleri değiştirme azmi .. o kadar içten bir karakter olmuşki hayranlığımı gizleyemeyeceğim. kitap, konusu, türkiyede bu türde ilk eser olması ve dünyanın ölümü beni çok etkiledi o anı yaşıyormuş gibi hissettim teşekür ederim. türkiyeye bu durumda olanların yanından kaçmak uzaklaşmak yerine tam tersi sıkı sıkıya bağlanmak ve onları birşeyler değiştireğine inanmak tabi en önemlisi onları anlamak gerektiğini aşılamamıza yardımcı olduğunuz için size minnettarım .çok güzel bir kitaptı daha doğru çok güzel bir dersti. HAYAT DERSİ. CENNET GÖKBULUT
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
2 günde bitirdiğim tek roman o kadar gerçekçi ilk kez bir romandan bu kadar çok etkilendim bazen ağladım bazen güldüm sevindim hiçbir roman da yaşamadıklarımı yaşadım daha doğrusu yaşattırdınız bana çok teşekkür ederim. :) ellerinize ,kaleminize sağlık :)
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
yaa bu kitap süper bişey.ben 12 yaşındayım ve herkeze tavsiye ediyorum ben 2 kez üst üste okudum (dünyakuşa bitti . bide dünyanın gelinliğine )
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst