erkekler için saç bakımı


erkek saç bakımı nasıl yapılır
erkeklerde saç bakımı
erkeklerin saç bakımı

Saçların yıpranmasına neden olan bir diğer etken ise kimyasal işlemler. Hemen hemen hepimizin bildiği bir gerçek; boya perma ve gölge işlemlerinin saça zarar verdiği. Biz size saçlarına butarz işlemler yapan bayanların mutlaka ekstra bakım yapmalarını öneriyoruz. Farkında bile olmadan kullandığımız alkollü jölelerden taraklara kadar bir çok şey aslında saçınızın düşmanı. Evde yapılan maskelerin faydadan çok zarar verebildiği ve yanlış seçilmiş bir şampuanın bile saçları çok yıpratacağını göz ardı etmemek gerek.

Saçların soğuktan korunması bunun için de vitamin takviyesinin şart olduğuna dikkat edilmesi önemli yıpranmış saçlar için mutlaka bir saç uzmanımıza başvurun. Saçın canlı bir organizma olduğunu unutmayın. Yağlanmanın kepeklenmenin ve kırıkların nedenlerinin dışsal etkiler olduğunu ve mutlaka ciddiye alınması gerektiğini kabul edin.

Şampuanlar

Anyonik, amfoterik gibi bileşenlerden oluşmasının yanında katyonik veya noniyonik bileşenler de içeren şampuanlar deri yüzeyine etkimek suretiyle saç gelişimini etkilemektedirler. Fakat duş sırasında şampuan kullanımının hemen ardından yeteri kadar durulanmayan saçlar, şampuanlardan olumsuz yönte etkilenecektir.

Bu sebeple saçlarımızı dış etkilere karşı temiz tutmak için kullandığımız ve sebum yüzeyine doğrudan etkiyen şampuanları durulamak konusunda dikkat etmeli ve saç tipimize uygun şampuanları kullanmalıyız.

Saç Bakım Ürünleri

Duş öncesi ve duş sonrası saç derisine ve sebum kısmına doğrudan etkileyen ve saç köklerini besleyen saç bakım ürünlerini birçok erkek kullanmaktadır. Saçlarımız kuru iken ya da ıslakken kullanılabilen bu saç bakım ürünleri saçlar için oldukça faydalıdır. Duş sonrası kullanılan kozmetik ürünleri tercih etmeniz önerilir
 
Üst