erkek saç kesimi /modelleri

Saç kesimlerindeki belirgin çizgiler kadın ve erkeğin şıklığını tamamlayacak en önemli unsur.

Erkeklerde yoğun olarak katlı modeller hakim olacak. Keskin hatlı kare kesimlerin moda olduğu erkek saçlarında da, tıpkı kadınlarda olduğu gibi değişik renklerdeki röflelere rastlamak mümkün. Ayrıca olabildiğince dağınık ve dolgun bir görünüm tercih ediliyor. Saçlar banyo sonrası öylesine bir kurutulmuş gibi doğal ve özgür bir görünüme sahip olacak.
 
Şöyle bir düşünüyorumda, bundan 15-20 sene önce erkekler saçlarını pek özenmez hatta hemen hiç umursamazdı. Daha çok keyif yapmaya gidilirdi kuaföre.Mesela orta yaş ve üstü erkekler hafta sonları sakal traşı olup, sonrasında güzel bir sıcak havlu koMPResi yaptırıp amman değmeyin keyfime der gibiydi. Çocuklar kuaförün tercihine bırakır, gençer ise hep birbirinin benzer saçları kullanırdı.
Evet, o zamanlarda moda anlayışımız, beklentilerimiz çok bilinçli değildi Ama bugün gelinen nokta, oldukça farklı.Erkeklerin %95'i kendine ve saçlarına özen gösteriyor; max.20 günde bir saçlarını kestirip, manikür ve pedikürünü yaptırıyor, hatta kaşlarını bile düzelttiriyor.Hele gençler, bakımsız saçlar ile evlerinden dışarı dahi çıkmıyor.
Senenin moda saçı, naturel ve sivri/keskin hatlı kesimler. Şekillendirmede ise elle karışık/doğal bir tarama yapılıyor.

önce kısa kesimler

 
Üst