Erkek Bebek Örgüleri Anlatımlı

'El Becerileri' forumunda HazaN tarafından 10 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. Bebek örgüleri erkek
  2011 erkek bebek örgüleri

  Arılı Şapka:
  [​IMG]
  7 zincir çekin Üserini sıkdiş doldurun 2 sırada 1 tek 1 çift batarak artırma yapın başımızın üstüne koyduğumuzda alnımıza gelene dek artırarak dönmeye devam edelim Alına gelince artırmadan her sık dişe 1 tane batarak şapkanın kıvrılmasını sağlayalım böylece bitene kadar devam edeceğiz boynuzlarla ve gözlerle süsleyelim

  Ayıcıklı Çocuk Hırkası

  Ayıcıklar için:1020 Yavruağzı,1022 yeşil 4-4.5 numara 1 çift örgü şişi, 5 adet düğme
  Yapılışı:Arka:
  Şişe 60 ilmek atın, 3 sıra haroşa örün. (2cm.) Sonra motif şemasını uygulayın. 16 cm. kol oyuntusuna kadar örün. Örgü şemasını takip ederek her iki sırada iki taraftan -2-1-1 şeklinde kesin. Kol oyuntusundan itibaren 10 cm. örün. Örgünün ortasından arka yaka için 20 ilmeği kesin. Önce bir omuzu iki kademede kesin. Diğer omuzu da aynı şekilde ters yönde kesin.
  Sol ön:
  Şişe 35 ilmek atın, 3 sıra haroşa örün. Örgünün bir tarafından 5 ilmek haro-şayı yaka oyuntusuna kadar devam etttirin. Diğer ilmeklere motif şemasını uygulayın. 16 cm. kol oyuntusuna kadar örün. Kol oyuntusu için her iki sırada -3-1-1 şeklinde kesin. Kol oyuntusundan itibaren 5 cm. olduğunda yaka için -6-3-2-1-1 şeklinde her iki sırada kesin. Yakadan itibaren 5 cm. daha örün. Sonra omuz için kalan 17 ilmeği iki kademede kesin. Sağ ön:
  Sol ön gibi işlemleri ters yönde uygulayarak örün. Ön bandına haroşa etek ucundan sonra 4 ilik yapın. Kol:
  Şişe 38 ilmek atın. 3 sıra haroşa örün. Sonra motif şemasını uygulayarak 15 cm. örün, kesin. Diğer kolu da aynı şekilde örün. Yaka:
  Omuz dikişlerini yapın. Yaka etrafından eşit aralıklarla 74 ilmek çıkartın. 4 sıra haroşa örün. Haroşanın 2. sırasında 4 ilmek içerden 1 ilik yapın, kesin. Bitirme:
  Yan dikişlerini yapın kolları takın. Detay fotoğrafına bakarak farklı renklerde haroşa ile iki ayıcık örün, süsleyin. Hırkanın önlerine fotoğraftaki gibi dikin. Düğmeleri dikin