Erkeğin Sağlığını Koruyan 6 Yiyecek

KALBİNİZİN DOSTU SARDALYA
Yağdan fakir, proteinden zengin bu balık çeşidi, içindeki Omega-3 sayesinde kalbinizi koruduğu gibi ihtiyacınız olan proteini size sağlıyacaktır. Üstelik içinde cıva gibi kansorejen madde bulunmaığı için gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Salamura olanını değil tazesini tüketmeye çalışın.

BREZİLYA CEVİZİ PROSTAT KANSERİNE KARŞI
Hindistan cevizinin yeşil kabuklusunu andıran ve Brezilya ormanlarında yetişen bu besin tam bir enerji ve mineral deposu. %64 gibi yüksek yağ oranına rağmen içerdiği 'polyunsaturat' satesinde, doymamış yağ grubundadır ve damar sağlığınız korur. Bunun yanısıra içerdiği selenyum sayesinde erkekleri prostat kanserinden koruyabilir. Günde 400 mcg'den fazla selenyum alındığında vücutta toksik reaksiyona sebebiyet verebilir. Ancak bir Breziya cevizinde 100 mcg selenyum bulunmaktadır. Günde bir tane yediğinizde siz protattan koruyacaktır.

YEŞİL SOYA FASULYESİ RUHSAL HALİNİZİN DENGELENMESİ İÇİN
Bazı yiyecekler beyin kimyasını oldukça etkileyicidir. Yeşil soya fasulyesi de bu besinlerden biridir. Lif oranı yüksek bu sebze aynı zamanda midenize ve bağarsaklarınızada iyi gelecektir. İçerdiği protein kan şekerini dengelerken, kolay acıkmanızı engelleyecek. Omega 3 asitleri depresyondan korunmanıza yardım edecek. Yeşil Soya Fasulyesininin, dondurulmuşunu, kurutulmuşunu, konservesini nasıl yerseniz yiyin yararlanacaksınız. Haşlanmış buharda pişmiş şekilde tüketebilirsiniz.

SUSAM TOHUMU CİNSEL YÖNDEN ENERJİNİZİ ARTTIRIR
Ucuz, güvenilir ve lezzetli. Tahan olarakda yiyebilirsiniz, kan dolaşımını dengeleyen bu yiyecek amino asitlerden yana oldukça zengin.

HAFIZA İÇİN YABAN MERSİNİ
Bu koyu mavi meyve içerdiği 'FLAVONOID' sayesinde beynimizdeki hafıza hücrelerini koruyor. Yoğurtla ya da mısır gevreğinizin içine katarak kendinize lezzetli seçenekler hazırlayabilirsiniz..

ENERJİ İÇİN MERCİMEK
Protein ve lif yönünden bu zengin bakliyat, size ihtiyaçınız olan enerjiyi sağlayacak, içerdiği B Vitamini sayesinde sinirleriniz rahatlatacaktır. Demirden zengin bu yiyecek kanınıza oksijen pompalanmasınıda sağlayacak. Komple besin yani, sağlık için mutlaka tüketilmesi gerek.
 
Üst