En Faydalı Dualar

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Belinay tarafından 28 Mar 2012 tarihinde açılan konu


 1. En Faydalı Dualar Nelerdir


  Dua, ibadetin özüdür. İnsanın, bedenen yeme ve içmeye muhtaç olduğu gibi ruhen de dua etmeye, yalvarıp yakarmaya ihtiyacı vardır.

  Yüce Allah sevdiği kulların duasını kabul eder,günahkar olanları ise affeder.Tek yapmamız gereken dua okurken kalpten yalvarmaktır.Temel amaç budur..Bir de bazı duaların tesiri daha fazladır işte bu dulalardan bazıları...
  Gece ve gündüz Fatiha suresini okuyan kimseden tembellik,uyuşukluk gider.

  Sabahleyin yatağından kalkıp abdest alarak 1 ve 3 kere Ayetel Kürsi 'yi okuyan kimse o gün akşama kadar şeytan ve insan şerrinden emin olur.

  Pazar günü güneş doğarken 10 defa İhlas suresi ni okuyup ondan sonra Allah (c.c) dan muradının hasıl olmasını dua ve niyaz eden kimsenin biiznillahi teala isteği yerine gelir.

  Vedduha suresini hergün sabah namazından sonra 11 defa okuyan kimsenin rızkı bol ve maişeti geniş olur.Herşeyde muvaffakıyet yolu açılır.

  Kendisine nazar değen kişiye Hümeze suresi 3, 5 veya 7 defa okunursa biiznillahi teala şifa bulur.
  Kureyş suresini sofraya oturulduğunda yemek üzerine "Bismillahirrahmanirrahim" ile beraber okunursa ve ondan yenirse Allah(c.c) o yemeği bereketli ve mübarek kılar.
  5 vakit namazdan sonra 3 defa İnşirah suresi ni okumaya devam eden kimseye Allah (c.c) ümit ve hesap etmediği yerden rızkını gönderir.

  Müzzemmil suresini okumayı adet haline getiren dünya ve ahirette bütün güçlükleri kolaylaştırır.
  Şems suresini çok okuyanın nasibi bol olur ve her gittiği yerde iltifat görür, başarılı olur.
  Her gece Vakıa suresi okuyan fakirlik görmez.
  Mürselat suresini okuyan şirkten uzak olur.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 24 Ara 2012
Yükleniyor...