Elleriniz İçin Bitkisel Bakım

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 8 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. Eller için bitkisel çözüm
  Elleriniz İçin Bitkisel Bakım önerileri

  Biz Bayanlar için ellerimiz oldukca önemli olduğu gibi güzel ve bakımlı olmalarıda çok önemlidir.Bitkisel El bakımı nasıl yapılmalı hemen bu konuda bilgiler sunuyoruz sizlere sevgili forumdas.net bayanları ve değerli misafirlerimiz Ellerimizi ıslattıktan sonra iyice kurulamalıyız. El kremi ya da losyon sürülmeli. . Ellerinizi günde iki, üç kere yumuşak sabunla yıkayıp bol suyla durulayın. Günde bir kere parmakları, tırnakları fırçalayın.

  Sert olmayan bir ponza taşı da elleriniz için yararlıdır. Sert derileri aldığı lekeleri de çıkarır. . Haftada bir kere ellere çok yağlı kremle masaj yapın.

  Her parmağın ucundan başlayarak dibine kadar iyice sıvazlayın. Avuç ve el üstüne masaj yapmayı unutmayın. Bunun için en uygun zaman gece yatmadan öncedir. . Arada bir ellerinize kalın tabaka krem, vazelin sürün pamuklu eldiven takıp yatın. Uyumakta biraz zorlanabilirsiniz. Ama sabah kalktığınızda elleriniz çok bakımlı olacaktır. .

  [​IMG]

  El üstlerine sürülecek parafin tabakası gözenekleri açmak için çok yararlıdır. . Limon da eller için yararlıdır. Elin rengine iyi gelir.
   


Yükleniyor...