Elizabeth Mitch Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 21 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. Elizabeth Mitch Kimdir


  Elizabeth Mitch Kimdir Fotoğrafları

  Elizabeth Mitchell 27 Mart 1970, Los Angeles, Kaliforniya doğumlu, Amerikalı aktris.

  Onu üne kavuşturan rolü, Lost dizisindeki Dr. Juliet Burke isimli karakterdir.

  Elizabeth Mitchell, 27 Mart 1970’de emlak ve vergi avukatlığı yapan ailesinin 3 kızından ilki olarak Los Angeles’da dünyaya geldi. Dallas, Texas’ta büyüyen Mitchell, küçük yaştan itibaren sahneye ait olduğunu düşündü. Elizabeth Mitchell Kolejlerin gelip gençlerin performanslarını izlediği Booker T. Washington High School for The Performing and Visual Arts isimli sanat lisesine girdi. Bu sayede Stephens Koleji’ne (Stephens College) girmeye hak kazanan güzel sanatlar bölümünden derece alan Mitchell, 1991’de mezun olduktan sonra Londra’ya gitti.

  Elizabeth Mitchell İngiliz Amerikan Drama Akedemisi’nde (British American Drama Academy) de eğitim gören Mitchell, birçok sahne oyununda yer aldı. Uzun yıllar boyunca sadece tiyatroya ve sahne oyunculuğuna odaklanmıştı ama Amerika’ya döndüğünde hem televizyon hem de sinema yapımlarında yer almaya başladı. Dallas Tiyatro Merkezi’nde (Dallas Theater Center) 6 yıl çalışan Mitchell, Theater’s Encore Company’de bir yıl çalıştı.

  Elizabeth Mitchell 2004’de yayınlanmaya başlayan Lost adlı dizinin 3. sezonunda (2006-2007) doktor olan Juliet karakterini canlandırmaya başladı.

  Elizabeth Mitchell 2006’da Paul Walker’ın başrolünde olduğu Running Scared’de Edele’ karakterini canlandıran Mitchell, aynı yıl The Santa Clause 3’de (Mrs. Claus/Carol Calvin) ve Haskett's Chance’de (Ann Haskett) rol aldı.

  Elizabeth Mitchell, oyuncu eşi Chris Soldevilla ile birlikte Highland Park, Dallas’da yaşıyor.

  Elizabeth Mitchell Resimleri

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   


Yükleniyor...