Elektrik faturalarına dikkat !

'Haberler' forumunda ZeuS tarafından 17 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Elektrik faturanıza dikkat edin
  Elektrik Faturasında Tüketici Lehine Karar

  Tüketici Sorunları İl Hakem Heyeti, bir tüketicinin başvurusunu değerlendirdi ve elektrik faturasına yansıtılan yüzde 15lik kayıp kaçak bedelinin tüketiciye iadesine karar verdi.

  Kahramanmaraş ilinde bir tüketicinin başvurusunu değerlendiren Tüketici Sorunları İl Hakem Heyeti, elektrik faturasına yansıtılan yüzde 15 oranındaki kayıp kaçak bedelinin tüketiciye iadesine karar verdi.
  Tüketici Sorunları İl Hakem Heyetine başvuran Emine Saygılı, Eylül ayında kendisine gönderilen elektrik faturasındaki 11.17 liralık kayıp kaçak bedelinin haksız olduğunu ileri sürerek, şikayetçi oldu. Bunun üzerine toplanan heyet, dağıtım şirketi Akedaştan savunma istedi.

  İlgili firma bu tahsilatının kendilerinin keyfi bir uygulaması olmadığını Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından alınan kararı uyguladıklarını belirtti.

  Heyet, Saygılının müracaatını inceleyerek, elektrik faturasına yansıtılan yüzde 15 oranındaki 11.17 liranın iadesine karar verdi.

  Tüketici Sorunları İl Hakem Heyeti Başkanı Nesih Tanrıverdi, yaptıkları incelemede alınan bu paranın hukuka uygun olmadığına karar verdiklerini söyledi.
  Aldıkları kararlardaki 1031 liraya kadar olan miktarın mahkeme niteliğinde karar olduğunu kaydeden Tanrıverdi, “Bu miktarın altındaki kararlarımız tarafları bağlayıcı bir karardır. Bunun itiraz merci tüketici mahkemeleridir. İlgili firma aldığımız bu karara 15 gün içerisinde itiraz edebilir şeklinde konuştu.(trthaber)
   


Yükleniyor...