Edison Hakkında Kısa Bilgi

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 24 Oca 2013 tarihinde açılan konu

 1. Edison Hayatı Hakkında Kısa Bilgi  Edison 11 Şubat 1847 doğumlu mucid ve iş adamıdır.Edison 20. yüzyıl yaşamını icatlarıyla büyük bir şekilde etkileyen Amerikalı mucit ve iş adamıdır. Bazı icatları tamamen orijinal olmakla birlikte, eski icatların geliştirilmesi veya yönetimi altında çalışan yüzlerce çalışana aittir. Yine de Edison elinde bulundurduğu kendi adını taşıyanAmerikan patentiyle tarihteki en önemli ve en verimli mucitlerden biri olarak nitelendirilir. Patentlerinin çoğu Amerika'nın haricinde Almanya, Fransa ve İngiltere onaylarına da sahiptir.

  Edison 10 yaşında iken kendisini fizik ve kimya kitaplarına verdi.Bu arada evlerinin kilerinde bir kimya laboratuvarı kurdu.Edison 1880 yıllarında Fort Myers, Florida'dan bir arsa aldı daha sonra buraya kışı orada geçirmek için bir ev yaptırdı Edison Otomobil endüstrisinin büyük adamı Henry Ford yakın bir zaman sonra Edison'un evinin birkaç yüz metre ötesine taşındı. Bu nedenle Edison ve Ford ölene dek arkadaş kaldılar.Edison 24 Şubat 1886 Edison ikinci defa 19 yaşında olan Mina Miller ile evlendi..Edisonun bu evliliğinden de üç çocuğu vardı.Edison sürekli teknolojik keşifler ve geliştirmeler-iyileştirmeler yapmak gibi özel bir amaç için kurulmuş ilk kurumdu. Edison birçok icadını resmi olarak bu labaratuarda üretmiş, birçok çalışanı onun direktifleri doğrultusunda bu icatların araştırma ve geliştirmesinde görevler almıştır.

  [​IMG]
   
 2. Cevap: Edison Hakkında Kısa Bilgi

  bu bilgiyi kim yazdıysa allah ondan razı olsun çok işime yaradı
   
 3. Cevap: Edison Hakkında Kısa Bilgi

  bu bilgi çok işime yaradı Allah razı olsun yaseminden çok sağolun zaten en çok sevdiğim site forumdas net tekrar tekrar teşekkürler....
   
 4. Cevap: Edison Hakkında Kısa Bilgi

  allah razı oolsun
   
Yükleniyor...