ece üner kimdir biyografi

'Biyografi' forumunda Dark tarafından 16 Ekim 2010 tarihinde açılan konu


 1. ece üner kimdir
  ece üner biyografi

  Türkiye'nin en başarılı kadın spikeri Ece Üner

  98 bin 540 kişinin oy kullandığı "Türkiye'nin en başarılı kadın haber spikeri" anketinde Habertürk'ün ekran yüzü Ece Üner birinci oldu.

  Ayaklıgazete'nin yaptığı ankette Ece Üner, %19'luk ciddi bir oy oranıyla "Türkiye'nin en başarılı kadın haber spikeri"seçildi.

  Üner'i yüzde 18'lik oy oranıyla Nazlı Öztarhan, yüzde 15'le Nazlı Tolga takip etti.


  [​IMG]

  ece üner kimdir

  Ece Üner; 1981 / İstanbul doğumlu. Koç Lisesi ve ardından Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Paris Sorbonne Üniversitesi’nde Fransızca dil eğitimi ve Brüksel’de Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı. DİALOG Spikerlik ve Sunuculuk okulunu dönem birincisi olarak bitirdi. Kısa bir süre Star TV’de muhabirlik yaptı.

  2006 yılında CNN TÜRK Spor Departmanı'nda görev alan Ece Üner 2007 yılı Mart ayından itibaren Yeni Gün'ü sunuyor.

  Irak Savaşı sırasında NTV Haber Merkezi’nde çeviri ve haberler yaptı. 2002’den 2006 Ocak ayına kadar NTV muhabiri olarak diplomasi ve ekonomi alanlarında yoğunlaştı. Aralarında İran ve İsrail Meclis Başkanları İran İçişleri Bakanı Çek Cumhurbaşkanı Amerikan Savunma Bakanlığı Başdanışmanı Richard Perle Bill Clinton’ın Başdanışmanı Richard Holbroke Amerika’nın Türkiye Büyükelçileri Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Ficher Alman eski Başbakanı Gerhard Shcröder İngiliz Rus Fransız ve Alman devlet bakanlarının da bulunduğu birçok üst düzey devlet adamıyla özel röportajlar yaptı.

  Formula 1 Bahreyn Pisti’nden haberler yaptı. 2005 Ağustos ayında İstanbul’da koşulan Formula 1 Grand Prix’ine gazeteci olarak yaptığı katkılardan dolayı bir plaketle ödüllendirildi.

  10 yıl boyunca atletizmle uğraşan Üner’in 1500-3000-5000 metrelerde İstanbul ve Türkiye dereceleri bulunmaktadır.

  Ece Üner çok iyi derecede İngilizce Fransızca ve İspanyolca biliyor. Ayrıca Medya Ekonomisi Dünya Medyası Medya Tarihi ve Küresel İletişim üzerine yazıları ve tezleri bulunmaktadır.
   


Yükleniyor...