Ebru Gündeş Biyografi


Ebru Gündeş 24 Temmuz 1975 tarihinde, İstanbul'da dünyaya geldi. Annesi Müjgan Kumartaşlıoğlu’dur. 5 yaşındayken evi terk eden, hiç görüşmediği babasının adı Remzi Gündeş’dir. İlkokulu Ankara'da Ulubatlı Hasan İlköğretim Okulunda okudu. Daha sonra ailesiyle birlikte İstanbul'a gelen Ebru Gündeş, maddi imkansızlıkları yüzünden öğrenimini yarım bırakmak zorunda kaldı. Bir süre konfeksyon işçisi olarak çalıştıktan sonra o sıralar kurulma aşamasında olan Raks Neşe Müzik'in ortağı Neşe Demirkat tarafından keşfedildi. İlk albümünü hazırlamaya başlamadan önce, sahne tecrübesi kazanabilmek için bir süre Emel Sayın'a vokalistlik yaptı. Kısa zaman içinde bu renkli dünyaya alışmayı başardı ve ilk albümünün hazırlıklarına başladı.

1993 yılında, Selçuk Tekay'ın prodüktörlüğünü ve Özkan Turgay'ın aranjörlüğünü yaptığı ilk albümü "Tanrı Misafiri"ni çıkardı. Bu albüm ile yakaladığı başarı tanınmasının yanı sıra, pek çok ödülün de sahibi olmasını sağladı. 1994, 1995 ve 1996 yıllarında düzenlenen Kral Tv Video Müzik Ödülleri'nde "En İyi Kadın TSM Sanatçısı" ödülünü kazandı.

İlk albümünün başarısı üzerine hemen ikinci albüm hazırlıklarına başladı ve 1994 yılında "Tatlı Bela" albümü yayınlandı.Ebru Gündeş Resimleri

ebru gündeş1.jpg ebru gündeş2.jpg ebru gündeş3.jpg
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Allah için güzel kadın. Erkeksi tavırlarını bu pozları kapatıyo

Güzel birarşiv oldu canım teşekkürler
 

Çok güzel hatun yav ne yapsa yakışıyor..

Ellerine sağlık gülüm çok güzel bir arşiv hazırlamışsın..
 

Sesi ve güzelliğiyle şahane bir insan ona herşey yakışıyo

teşekkürler ellerinize saglık arkadaşlar
 

Biraz boyu kücük.. Ama güzel kadin..

Harika bir yorum mühtis bir ses her haliyle süper sanatci.

Emegine saglik tesekürler Belinay.
 
Üst